Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo 2022: KMF Tango lider grupe, Ugarak i Liten u osmini finala

KMF Tango/ FOTO Vaske

Utakmicama grupe E nastavljen je Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo 2022. Prvu utakmicu u novoj godini odigrale su ekipe Litena i Konjica, a Liten je slavio 4:2. Ekipu Litena čine uglavnom futsaleri sarajevskog Željezničara, a zanimljivo na golu im je bio upravo golman Konjica u Premijer ligi BiH, Amer Šarić. Sa druge strane Konjičani su stigli u jednom mlađem sastavu i sa iskusnijim Nerminom Jusićem i Benjaminom Begetom. Liten dolazi do vodstva u šestoj minuti kada Rijad Pljevljak pogađa za vodstvo. Dugo je na semaforu stajao taj rezultat, a onda Maid Graho pogađa za izjednačenje. Ipak, jako brzo Senahid Zeba vraća vodstvo Litenu, a onda i jako lijepim golom kroz noge dvojici igrača Edin Habibija donosi 3:1 Litenu. Pobjedu Litena ovjerio je Rijad Pljevljak drugim golom u 28. minuti, a konačan rezultat postavio je Nermin Jusić u samom finišu

Uslijed dogovora ekipa oko promjene rasporeda i molbe da ekipa Ugarak igra tri posljednje utakmice večeri na terenu je odmah ostao Liten i sačekao KMF Tango. Poslije velike borbe na parketu, utakmica završava 2:2. Liten je vodio sa brzih 2:0 nakon osam minuta igre golovima Eldara Bašovića i Mulage Karića. Na 2:1 je smanjio Mihailo Lalović u 10. minuti, a Nemanja Pušara minutu kasnije propušta priliku da izjednači rezultat. Promašio je penal nakon što je Jasmin Ligata oboren u kaznenom prostoru. Liten je pokušao da igrom golman-igrač većim dijelom utakmice čuva loptu i ako im se ukaže prilika da pogode gol Tanga, ali to im nije davalo rezultat. U 23. minuti Srđan Milošević uspjeva da gurne loptu preko linije za 2:2, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Tango je nakon toga izašao na teren na meč protiv Konjica i slavio pobjedu 3:1. Jako dobro je Tango izgledao na terenu gdje su i domaćini svojih utakmica, te su ostvarili pobjedu koja ih je praktično dovela u osminu finala, samo je pitanje da li će ići sa druge ili treće pozicije u nju. Jasmin Ligata je postigao dva pogotka, a jedan je dodao Ermin Salčin, dok je za Konjic jedini gol dao Maid Graho.

Ostatak večeri pripao je ekipi Ugarka, koji je igrao tri utakmice zaredom i to sa samo petoricom igrača zbog čega su u prvim utakmicama i pobrali simpatije publike. U prvom meču savladali su Liten sa 3:1 golovima Harisa Halilovića, Jasmina Rakića i Semira Mujkića, dok je jedini gol za Liten postigao Eldar Bašović.

Nakon toga, Ugarak je savladao i Konjica 4:1, ali već se vidjelo koliko su istrošeni sa igranjem bez izmjene. Rakić, Halilović, Bahtić i Okić su pogađali, dok je jedini gol za Konjic postigao Macić, te se Konjic tako oprostio od ovogodišnjeg turnira.

Umor, kratka rotacija i još povreda Harisa Halilovića, Ugarku je došla na naplatu u trećoj utakmici kada su u duelu protiv Tanga poraženi, te su osvojili drugo mjesto u grupi. Tango je poveo pogotkom Nemanje Pušare preko čitavog terena, a Dragiša Kenjić je duplirao vodstvo. Semir Mujkić je pogotkom preko čitavog terena vratio neizvjesnost u ovaj duel u 21. minuti, ali najljepšim golom večeri golman Tanga, Admir Paćo vraća dva gola razlike svojoj ekipi.

U poretku trećeplasiranih ekipa, Liten je sa jednim bodom, nakon što mu se odbije utakmica protiv Konjica, drugoplasirani, te će zavisno od sutrašnjeg razvoja situacije u posljednjoj grupi F znati na koga će ići u osmini finala.

SRC „Slavija“
Sudije: Slađan Došlo i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Pljevljak, 1:1 Graho 20, 2:1 Zeba 21, 3:1 Habibija 27, 4:1 Pljevljak 28, 4:2 Jusić 29
Žuti katoni; -

LITEN: Šarić, Dedić, Habibija, Hota, Karić, Bašović, Zeba, Trnka, Pljevljak, Hasanović  Predstavnik ekipe: Senad Kolić

KONJIC: Vrače, Omerović, Graho, Badžak, Jusić, Macić, Begeta, Duran, Bajramović, Mujak  Predstavnik ekipe: Benjamin Begeta   Trener: Enis Badžak

LITEN – KMF TANGO 2:2 (2:1)
Sudije: Slađan Došlo i Nemanja Jovičić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Bašović 5, 2:0 Karić 8, 2:1 Lalović 10, 2:2 Milošević 23
Žuti kartoni: Šarić, Pljevljak (Liten)

FC KONJIC – KMF TANGO  1:3 (0:2)
Sudije: Miroslav Bjelica i Nemanja Jovičić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Salčin 2, 0:2 Ligata 9, 1:2 Graho 29, 1:3 Ligata 30
Žuti kartoni: Salčin, Ligata (Tango)

UGARAK – LITEN 3:1 (1:1)
Strijelci: 1:0 Halilović 9, 1:1 Bašović 14, 2:1 Rakić 22, 3:1 Mujkić 28
Žuti kartoni: Mujkić, Halilović (Ugarak), Zeba (Liten)

LITEN: Šarić, Dedić, Habibija, Zeba, Hasanović, Hota, Karić, Bašović, Trnka, Pljevljak  Predstavnik ekipe: Senad Kolić

UGARAK – FC KONJIC 4:1 (2:0)
Strijelci: 1:0 Rakić 3, 2:0 Halilović 6, 2:1 Macić 20, 3:1 Bahtić 25, 4:1 Okić 30
Žuti kartoni: -

UGARAK: UGARAK: Rakić, Mujkić, Okić, Halilović, Bahtić, Radmilović, Avdušinović, Kondžić, Buljubašić, Hajdić  Predstavnik ekipe: Nihad Ugarak

KMF TANGO – UGARAK 3:1 (2:0)
Strijelci: 1:0 Pušara 4, 2:0 Kenjić 7, 2:1 Mujkić 21, 3:1 Paćo 25
Žuti kartoni:

KMF TANGO: Paćo, Salčin, Lalović, Milošević, Radulović, Ligata, Pušara, Lindov, Purković, Kenjić  Predstavnik: Ivan Stanković