Sarajevo sve bliže Evropi, pao i Široki

Foto/ Sport1

Sarajevo je u utakmici 29. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo Široki Brijeg sa 2:1

Bordo tim je na fenomenalan način otvorio ovu utakmicu. Igrala se druga minuta kada je domaćin poveo na Koševu preko Oliveire. Brazilac je pogodio sa desetak metara nakon asistencije Kyeremeha.

U nastavku svoj udarac je oporbao i Kyemereh, ali je to otišlo pored gola. Prva šansa za Široki Brijeg desila se u 13. minuti, a udarac Ćavara odbranio je Dizdarević.

Imao je Oliveira još jednu dobru priliku u 19. minuti utakmice, ali je Josipović sjajno odbranio. Samo minut nakon toga šansa na drugoj strani šutirao je Radić, ali Dizdarević ponovo brani.

Ipak, golman Sarajeva bio je savladan u 24. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Radić koji je pobjegao Šerbečiću i pogodio nakon centaršuta Valinčića sa desne strane.

Do kraja prvog poluvremena Srajevo je imalo jednu stopostotnu šansu. Tada je Ziljkić centrirao, a Oliveira glavom sjajno šutirao. Lopta je pogodila prečku, a nakon toga pala na gol liniju i ostalo je 1:1 na kraju prvog dijela.

U drugom poluvremenu uglavnom su se nizale šanse Sarajeva, dok su Širokobriježani odlučili da sačuvaju bod na Koševu, što im u konačnici nije pošlo za rukom.

U 54. minuti utakmice šutirao je Ziljkić iskosa, ali Josipović je sjajno odbranio njegov udarac. Međutim, odbrana koja je najviše oduševila sve večeras je iz 59. minute utakmice kada je Oliveira šutirao glavom, ali je Josipović praktično izvadio loptu iz gola.

Svoj udarac u 70. minuti utakmice je oprobao i Mustafić, ali lopta odlazi malo pored gola. Ključni momenat za Sarajevo desio se u 84. minuti utakmice, a tada je Musa sjajno uputio centaršut sa desne strane, a Varešanović glavom pogodio za pobjedu i konačnih 2:1.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski