Egipćani ubjedljivo slavili nad Eurofarm Pelisterom

Treća utakmica međunarodnog  TV turnira „Doboj 2023“ odigrana je između egipatskog Al Ahlija i makedonskog Eurofarm Pelistera. Učesnik Lige šampiona nije imao rješenje za Egipćane te je poražen sa 34:23 (15:11).
Rukometaši Davida Davisa su od samog starta nametnuli svoj ritam i u 13. minutu vode 6:4. U 18. minutu egipatski sastav otvara seriju golova i u 24. minutu je već 12:8. Očekivalo se da se vrate Bitoljčani u igru i donekle su uspeli te se na odmro ide sa četiri 11:15.
U drugom poluvremenu se do 39. minuta igra gol za gol a potom ponovo Al Ahli pojačava ritam i u 43. minutu na semaforu stoji 23:16. Već je bilo jasno kome će pripasti pobjeda a veliki pad ponovo Bitoljčani imaju u 56. minutu kada više ne postižu nijedan gol do kraja utakmice i Egipćani slave pomalo neočekivano sa 34:23.
Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Ahmed Hešam sa 8, te Omar Sami sa 6 golova. Kod Eurofarm Pelistera istakli su se Nejc Cehte i Andreas Nilsen sa po oet golova, četiri puta u listu strijelaca upisao je se Nenad Kosteski.

AL AHLI - EUROFARM PELISTER 34:23 (15:11)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 000. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Bosna i Hercegovina). Delegat: Aleksandar Vrhovac (Republika Srpska). Sedmerci: Al Ahli 3(2), Eurofarm Pelister 3(2). Isključenja: Al Ahli 4, Eurofarm Pelister 10 minuta.
AL AHLI: Nabil Šerif, Mohsen Ramadan 5, Radi Mohamed, Ali Abdelrahman 1, Ihab Abdel Aziz 1, Mahmud Abdel Aziz 1, Taha Abdelrahman, Ahmed Kairi 1, Omar Sami 6(2), Ibrahim El Masri, Mohamed Laslin 2, Magdi Mohamed 2, Mohamed Jaser 2, Ahmed Hešam 8, Adel Ahmed 3, Ibrahim Mohamed, Omar Kaled 2. Trener: David Dejvis
EUROFARM PELISTER: Urban Lesjak, Nejc Cehte 5, Cvetan Kuzmanoski 2(2), Domen Tajnik 2, Kasper Kisum, Uroš Borzaš, Mario Tankoski 2, Nenad Kosteski 4, Andreas Nilsen 5, Kalifa Gedbane, Pavle Petrović 1, Petar Atanasijević, Emilijan Gjorgoski 1, Denis Vasilev 1, Žarko Peševski 1, Pavle Atanasijević, Darko Stevanović, Marko Kizić. Trener: Aleksandar Jović.