Partizan se provukao

Fudbaleri Partizana savladali su IMT 3:2 na gostovanju na "Krovu" u meču šestog kola Superlige Srbije.

Partizan je posle ispadanja iz evropskih takmičenja bio na pragu novog lošeg rezultata. Na drugoj strani, IMT je propustio priliku da ostvari najveću pobedu u istoriji kluba.

Duel sa meča Partizana i IMT-a

IMT je imao prednost od 2:1 do sudijske nadoknade, kad je dosuđen penal za Partizan. Bibars Natho realizovao je jedanaesterac doneo bar bod svom timu. Nemanja Nikolić je golom u petom minutu nadoknade kompletirao preokret.

Karakteristična tranzicija tima sa Novog Beograda, koji igra na Voždovcu bila je kobna i po crno-bele. Prvo u petom minutu, kad je golman Partizana Jovanović odbranio šut sa desnog kri i lopta je pravo pred noge otišla Matiji Vukiću za laganu egzekuciju u praznu mrežu.

Na 2:0 je povisio Nikola Kodžić u 56. minutu posle centaršuta Radočaja u kontranapadu "traktorista".

Smanjio je na 2:1 saldanja u 70. minutu.

Vojvodina 2 : 1 Radnički 1923
Javor Matis 1 : 0 Radnički (N)
IMT 2 : 3 Partizan
Radnik 0 : 1 TSC
Železničar 2 : 2 Čukarički
Crvena zvezda 2 : 1 Novi Pazar
Napredak 2 : 1 Voždovac