Partizan poražen od Barselone

Crno-beli  nisu uspeli da savladaju Barselonu. Nošeni podrškom više od 19.000 navijača u Štark areni, košarkaši Partizana Mozzart Bet su stekli početnu prednost zahvaljujući poenima Balše Koprivice. Ipak, iskusni tim Barselone je polovinom prve deonice stigao do preokreta, da bi do isteka 10. minuta bilo, ispostaviće se ključnih +7 za gostujući tim.

Uspeli su košarkaši Partizana da se trgnu i priđu rivalu nekoliko puta, ali je po pravilu Barselona uspevala da pronađe rešenja, bilo u šutu za tri poena, ili nakon ofanzivnog skoka.

Nakon -10 na poluvrememnu, crno-beli započinju treću deonicu serijom 5:0, ali je uprkos svim nastojanjima Parnog valjka, gostujući tim odolevao iz minuta u minut i održavao rezultatsku prednost do konačnih 83:92.

Na konferenciji za medije, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Čestitam Barseloni, igrali su dobro 40 minuta. Ključno je bilo prvo poluvreme. Nije se kretala lopta kako je potrebno za ovu vrstu utakmice. Tim je pokušao u drugom delu, imao je reakciju i na kraju zbog nekih ofanzivnih skokova je Barselona opet napravila razliku. Oni su jedan od najboljih timova Evrope, sasvim sigurno. Rekao sam da je reakcija bila u drugom poluvremenu, a bilo je i dosta situacija kada nismo dobro reagovali kod promašaja, što je najveći problem. Osim da u prvom poluvremenu nismo bili strpljivi u napadu, da smo situacije rešavali iz individualnih rešenja, a ne kao tim. Za razliku od Barselone, koja je brzo prenosila loptu. A broj promašenih penala je toliki da to jeste problem, ali tako je i šta da se radi", poručio je Obradović.