Igokea šokirala Partizan, Jovanović: Vjerovali smo u pobjedu

Košarkaši Igokee napravili su senzaciju u Beogradu, trijumfom protiv Partizana  rezultatom 91:89, u 7.kolu Aba lige.

Ekipa iz Republike Srpske vodila je većim dijelom utakmice, a u jednom trenutku treće četvrtine imala je i 22 poena prednosti koje je zamalo prokockala u dramatičnij završnici.

Sa 19 poena prednosti Aleksandrovčani su ušli u posljednji period što su domaći nadoknadili čak i izjednačili te imali priliku da pobijede, ali su gosti imali malo više sreće u samoj završnici za veliko slavlje.

Pobjedu je donio Stefan Mudi nakon prodora dvije sekunde do kraja u kojima domaćin nije odreagovao kao evroligaška ekipa te su njegovi igrači napravili grešku prilikom izvođenja lopte iz auta koju su gosti presjekli.

" Čestitam mojoj ekipi na važnoj pobjedi, jer smo imali lošu utakmicu u prošlo kolu, trebalo nam je reakcija, napravili smo je. Mislim da smo veći dio utakmice bili pravi. Mislim da smo i u posljednjoj četvrtini kada je protivnik postigao 32 poena, kada nas je stizao, znali smo šta hoćemo. Vjerovali smo da će jedna lopta da odluči, i da će ta lopta da bude na našoj strani i na kraju mislim da smo zasluženo pobijedili, rekao je nakon utakmice trener Igokee, Vladimir Jovanović.

U ekipi Igokee Marko Jeremić i Nikola Tanasković bili su najbolji sa po 17 poena, 14 je dodao Edin Atić, a 12 Dragan Milosavljević. U Partizanu, najefikasniji je bio Zek Ledej sa 16, a pratio ga je Uroš Trifunović sa 15 poena.  Ovo je Igokei peta pobjeda u ligi, dok je Partizan zabilježio drugi poraz. Aleksandrovčani već u srijedu, će gostovati italijanskioj Dertoni u Tortoni u Fiba Ligi šampiona