foto: KS BIH
Jusuf Nurkić se priključio pripremama košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine uoči predstojećeg Evrobasketa.
Bh. centar i član Juta Džeza je poslije treninga dao kratku izjavu za zvaničnu stranicu Košarkaškog saveze Bosne i Hercegovine.
"Izgledamo svi dobro i zdravo. Idemo raditi svakim danom. Imamo pripreme cijeli august i da budemo spremni", kratko je rekao Nurkić.
Osim Nurkića, danas su se ekipi priključili i Ksavier Kastanjeda, Amar Alibegović i Kenan Kamenjaš.
“Nastavljamo pripreme. Priključili smo se Jusuf, Kastanjeda, Alibegović i ja. Nadam se da ćemo tokom priprema biti zdravi i iz svakog treninga izaći sve bolji. Vjerujem da ćemo na Evrobasket otići u najjačem sastavu i potpuno spremni da predstavimo našu domovinu u najboljem svjetlu”, rekao je Kamenjaš za KS BIH.
Očekuje se još dolazak Džanan Muse za dva dana, pošto je danas njemu i njegovoj izabranici Amini svadba.