Premijer liga za rukometaše, 15. kolo: Trka utroje za treće mjesto

Rukometaši Vogošće PH nastavili su sa sigurnim igrama u Premijer ligi BiH, Borac m:tel se vratio na pobjednički kolosijek, ali je borba za treće mjesto sve zanimljivija.

Konjuh je savladao sarajevsku Bosnu (29:23), te iskoristio poraz Dervente u Maglaju (21:25), pa sada ravnopravno konkuriše za posljednje mjesto koje vodi u plej-of. Bez obzira na to što je liga poprilično izjednačena, Vogošća se izdvojila na vrhu tabele kao najbolja ekipa, Borac bez obzira na povremene oscilacije takođe ima realne šanse da osvoji drugo mjesto, a sve druge prognoze su nezahvalne. Ekipa Konjuha, na čijoj klupi sjedi Bojan Unčanin, dobro je startovala u drugi dio prvenstva i stigla Derventu i Bosnu.

Vrlo zanimljivo biće i u borbi za opstanak, a veliki korak naprijed napravili su rukometaši Sloge. Golom Stefana Oljače u posljednjoj sekundi savladali su Prijedor (27:26) i gurnuli ga u još teži položaj kada je borba za opstanak u pitanju. Dobojlije je u gradu na Sani, uz podršku grupe navijača koja ih je bodrila svih 60 minuta sa klupe predvodio Vojislav Rađa, a na terenu najefikasniji igrač susreta Vladimir Antonović.

"Nadam se da smo kroz prve dvije partije u nastavku takmičenja vidjeli da zaslužujemo mnogo više i da će ova ekipa pružati vrlo brzo igre na nivou renomea Sloge. Očekujemo da u srijedu potvrdimo ova tri boda protiv Konjuha i da polako uđemo u zonu koja nam garantuje miran rad i nastavak prvenstva", naglasio je Rađa.

Rezultati 15. kola i tabela

Rukometaši Borca m:tel dobro su odreagovali poslije dva uzastopna poraza u Kupu RS i Premijer ligi i bez većih problema savladali Zrinjski (27:23). Igra iz prvog poluvremena (19:12) trebalo bi da bude šablon kojem će težiti u nastavku prvenstva.

"Nametnuli smo ritam igre koji je polomio rivala, ali donekle i nas, tako da su nam rezultatski prišli, ali u prvom dijelu smo napravili zalihu golova koja je bila dovoljna da izdržimo do kraja utakmice. Ambijent je bio fantastičan i ovo je ono što nedostaje igračima. Navijači su bili igrač više za naš tim", rekao je trener Borca Ratko Đurković.

Osim fantastičnog ambijenta, koji su napravili navijači domaćih, meč će, nažalost, ostati upamćen i po povredi rukometaša gostiju Nikole Ivanovića, koji je već na samom startu meča, poslije duela sa jednim igračem domaćih, glavom udario u parket. Iako je doživio potres mozga i prenoćio u bolnici, sve se dobro završilo, jer će na parket ponovo za dvije sedmice.

Derventa 26 : 27 Borac M:TEL
Vogošća Poljine Hills 38 : 32 Maglaj
Krajina 37 : 37 Zrinjski
Konjuh 37 : 25 Krivaja
Prijedor 32 : 35 Goražde
Sloga 35 : 28 Bosna