2 : 1
2 : 0
Gradski stadion. Sudija: Velibor Gligorić ( Gradiška). Pomoćnici: Zoran Radaković ( Prijdor), Goran Dukić (Srbac). Četvrti sudija: Darko Vukojević (Doboj). Posmatrač suđenja: Veljko Salamić (Prijedor). Delegat: Mile Spasojević (Bijeljina). Utakmica se igra od 18 časova.
Topalvić. Jakupović, Kajkut, Ćosić, Milutinović, Žeravica, Burazor, Mojović, Runić, Janičić, Lekanić. Na klupi: Savatović, Radulović, Bajić, Šikanjić, Dujaković, PŠopović, Aničić. Trener: Darko Vojvodić.
: Ćetković, Kuprešak, Babić, Šaula, Kulenović, Bosančić, Marković, Bilal, Kuzmanović, Milanović, Malić. Na klupi: Avdukić, Đukić, Baštić, Jovbandić, Marjanović, Todorović, Petrović. Trener: Zoran Žurguz.

Željo stao na Gradskom stadionu

09.05.2019 Vladimir Šutvić, Borac-Sport

Novi trijumf Borca

Fudbaleri Borca upisali su četvrtu pobjedu u okviru Lige za šampiona Republike Srpske savladavši na Gradskom stadionu, pred 600 gledalaca, gradskog rivala Željezničar Sport tim rezultatom 2:1.

Borčev najbliži pratilac na tabeli Sloga iz Gornjeg Crnjelova poražena je pred domaćom publikom od Kozare rezultatom 1:2 te sada zaostaje 15 bodova za našim timom, koji već predstojećeg vikenda i matematički može da osigura titulu i povratak u elitni rang bh. fudbala. U petoj rundi plej-ofa izabranici Darka Vojvodića gostovaće Rudar Prijedoru, dok će Sloga gostovati na Predgrađu.

U osmom minutu meča viđen je prvi pogodak na banjalučkom derbiju: do prednosti je stigao Borac, a mladog čuvara mreže gostiju Nikolu Ćetkovića savladao je Đorđe Ćosić. Čast da prvi, kada su u pitanju prvoligaške utakmice, zatrese crveno-plavu mrežu ovog proljeća imao je Bojan Marković u 79. minutu, a pobjedu Borcu, u 90. minutu, donio je Demir Jakupović.

U narednom kolu, kako rekosmo, Borac gostuje u Prijedoru, a na tom meču neće moći da nastupi Bojan Burazor zbog tri žuta kartona.

BORAC – ŽELjEZNIČAR SPORT TIM 2:1 (1:0)

strijelci: 1:0 Ćosić (8.), 1:1 Marković (79.), 2:1 Jakupović (90.), stadion: Gradski, gledalaca: 600, sudija: Velibor Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Burazor (Borac), Bosančić, Šaula (Željezničar Sport tim).

BORAC: Topolović, Jakupović, Kajkut (od 62. minuta Aničić), Ćosić, Milutinović, Žeravica (od 62. minuta St. Dujaković), Burazor, Mojović (od 73. minuta Popović), Runić, Janičić, Lekanić. Trener: Darko Vojvodić.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Ćetković, Kuprešak (od 46. minuta Teodorović), Babić, Šaula, Kulenović, Bosančić, Marković (od 86. minuta Baštić), Bilal, Kuzmanović, Milanović, Malić (od 60. minuta Petrović). Trener: Zoran Ćurguz.

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske - Liga za šampiona Borac Željezničar Sport team