1 : 2

Atletikov preokret vrijedan titule

22.05.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Atletiko Madrida, novi su prvaci Španije. Atletiko je savladao u poslednjem kolu Valjadolid i tako je došao do titule.

Meč je loše počeo za ekipu Dijega Simeonea. Golom Plana u 18. minuti, domaći su poveli sa 1-0 a to je i bio rezultat prvog poluvremena. Ipak, u nastavku ''Jorgandžije'' su došle do preokreta. Prvo je Korea pogodio za 1-1 u 57. minuti a deset minuta kasnije, Suarez donosi preokret. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Atletikovo slavlje je počelo.

Iako je i Real napravio preokret protiv Viljaerala i slavio 2-1, nije im pomoglo jer su na kraju završili drugi sa dva boda manje od Atletika.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Španija: LaLiga Real Valladolid Atletico Madrid