Ensar Imamagić
Imamamgić glavom nakon slobodnog, Modić brani.
89'
Å ut na gol
Gosti su nastavili akciju iako je Å ikanjić ležao na suprotnoj strani. Lopta je zavrÅ”ila pored gola.
85'
Kontra Kozare, Å ikanjić sam izlazi na golmana, ali Å”utira pored gola.
82'
Å ut na gol
Tukao je glavom , nakon centarŔuta, pored gola.
79'
Šikanjić tuče pored gola.
74'
Å ut na gol
6  Miodrag Rudan
OŔtar centarŔut Rudan prozujao je kroz Ŕesnaesterac Slobode
67'
Prodor Å ikanjića, golman sprječeva izbijanjem da lopta dođe do GliÅ”ića
66'
Crveni karton
DuÅ”ko Pepić
Kozara sa igračem manje.
62'
Pljevaljčić zamalo preko gola glavom nakon kornera
59'
Å ut Å ikanjića, golman Å”alje loptu u korner.
58'
Å ut na gol
Imamamgić neprecizno Å”utira, preko gola, sa dvadesetak metara.
56'
Prodor Blagojević, golman izbacuje jedva, u korner.
52'
Odličan prodor GliÅ”ića, ali prebacuje na drugu stran, Å”utira Babić, golman brani
50'
Popović Å”uta posije prodora, ali odbrana blokira udarac.
48'
Šut iz trka sa desne strane i tzrese se mreža gostiju.
44'
Šut Samardžića sa dvadesetak metara, Modić brani.
39'
Å ut na gol
Imamamgić Å”utira po zemlji, Modić lako brani.
36'
Nakon kornera Vladić je pogodio mrežu domaćina.
33'
Å ut na gol
14  Srđan Beuk
Tukao je sa dvadesetak metara iskosa, preko gola.
30'
Zaradio ga je na klupi za rezervne igrače.
19'
Vode domaći. Šikanjić glavom nakon kornera pogađa mrežu Slobode.
9'
GreÅ”ka odbrane gostiju, lopta dolazi do Å okanjića, Å”utira na gol sa desetak metara, ali ide lopta pored gola
1'
Protokol
0. Sudije: Dragan Todić (Doboj) [Glavni], Dejan Stjepanović (Banja Luka) [Pomoćnik], Milan Basrak (Prijedor) [Pomoćnik],
Postava
Mladen MiloÅ”ević(G) , Nemanja Vejnović (K), Adin Paro , Semir Tiro , Marin Samardžić , Aynar Eshba , Ensar Imamagić , Saad Tareg Saad Abdelgader , Juan Jose Fontemachi , Predrag Vladić , Mile Kovačević , REZERVE Aleksandar RaÅ”eta(G) , Nikola Đurić , Mujo Smajić , Armando Bobaj , Ago Reiz , Evandro Ricardo Assuncao Pinheiro Filho , Daniel Marin , Sreten Atanasković , Dženis Abdulai ,
Postava
Srđan Modić(G) , Aljosa Blagojevic , Miodrag Rudan , Dejan GliÅ”ić , NebojÅ”a Babić , Milan Å ikanjić , Srđan Beuk , Admir Sadiković , Aleksandar Popović (K), Ognjen Pljevaljčić , DuÅ”ko Pepić , REZERVE Pavle Glisic(G) , Salvador John Pliego , Filip Šćekić , SaÅ”a Stojnić , Aleksandar MalbaÅ”ić , Srboljub Jandrić , Danilo Ilić , Djordje Veljkic , Alen Čamdžić ,

Kozara zaustavila Slobodu

29.03.2023 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

U utakmici 21. kola m:tel I ligeĀ  Republike Srpske FK Kozara (GradiÅ”ka)Ā  ā€“ FK Sloboda (Novi Grad) odigranoj danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u GradiÅ”ci pred oko dvije stotine gledalaca fudbaleri Kozare bili su bolji od gostiju iz Novog Grada, trenutno drugo plasirane ekipe prvenstva i slavili sa 2-1.

Prvi Å”ut ka golu čim se krenulo sa centra upućuje Eshiba, ruski internacionalac, ali lopta odlazi pored gola. U istom minutu, nespretno reaguje odbrana Slobode i vraća loptu unazad do Å ikanjića, koji Å”utira po golu iskosa, ali lopta odlazi pored gola. Pet minuta kasnije, Å ikanjić odlično upoÅ”ljava GliÅ”ića, koji jako Å”utira iz trka između dva pratioca sa ruba Å”esnaesterca. Ali MiloÅ”ević izbacuje loptu u korner. NajviÅ”i u skoku nakon kornera je Å ikanjić koji glavom Å”alje loptu u mrežu gostiju za vođstvo Kozare od 1-0. U 15. minuti, Å”ef stručnog Å”taba Kozare Medović se žali sudiji radi Kovačevićevih psovki, nakon faula. Žuti karton dobijaju i on i Kovačević, dok sudija Vukajlović sa klupe Kozare isključuje Šćekića zbog oÅ”trih rječi upućenih njemu. Igra se žustro na obe strane. U 28. minuti pokuÅ”ava Beuk Å”utem iskosa, ali je neprecizan. Pet minuta kasnije korner za goste. U Å”esnaestercu Kozare najbolje se snalazi Vladić i glavom pogađa gol za izjednačenje. Tri minuta kasnije pokuÅ”ava Imamagić, Å”utira po zemlji, ali je Modić na mjestu. Ā PokuÅ”ava Samardžić, ali je Modić siguran. U 44. minuti, Beuk se sjurio u Å”esnaesterac gostiju, jako Å”utira i Å”alje loptu u mrežu kraj nemoćnog MiloÅ”evića i Kozara odlazi na odmor sa prednoŔću od 2-1.

Odlično otvara Kozara drugo poluvrijeme, najprije je Popović provozao odbranu gostiju, da bi mu Å”ut u posljednji trenutak blokirao Samardžić. Dva minuta kasnije poslije ubačaja GliÅ”ića Å”utira Babić, ali je MiloÅ”ević na mjestu. U 53. minuti Blagojević prelazi dva igrača, Å”utira, ali MiloÅ”ević krajnjim naporom skreće loptu u korner. Imamagić pokuÅ”ava na drugoj strani, ali je neprecizan. Nastavlja se inicijativa Kozare,Ā  Rudan nalazi Å ikanjića, ovaj Å”utira, ali MiloÅ”ević, danas najbolji pojedinac u redovima Slobode izbacuje loptu u korner. Pljevaljčić je najviÅ”i u skoku, zahvata loptu glavom, ali ona odlazi tik pored gola. I dok je lopta u korneru, pada Imamagić nakon Å”to ga je odgurnuo Pepić. Sudija Vukajlović isključuje Pepića i Kozara zadnjih pola sata igra sa igračem manje. Gosti iz Novog Grada odmah to koriste ipokuÅ”ava Paro, ali je Modić na mjestu. PokuÅ”ava Imamagić, ali je neprecizan. PokuÅ”avaju gosti da dođu do izjednačenja, ali se Kozara bez obzit Å”to igra sa igračem manje odlično brani. U 69. minuti Rudan odlično centrira kako bi pronaÅ”ao GliÅ”ića, ali MiloÅ”ević istrčava i izbija loptu. U 74. minuti Å”ansu da poveća vođstvo Kozare propuÅ”ta Å ikanjić. Na drugoj strani Imamagić glavom Å”utira pored gola poslije kornera. JoÅ” dva puta Å ikanjić izvlaćeći posljednje atome snage iz sebe uspijeva da istrči kontru i Å”utira, ali oba puta neprecizno. Ne uspijevaju gosti da ozbiljnije zaprijete Modiću do kraja i nakon pet minuta nadoknade sudija Vukojević svira kraj i Kozara dolazi potpuno zasluženo do prve pobjede u ovom dijelu prvenstva.

Sljedeće subote 1. 4. 2023. godine igraju se utakmice 22. kola m:tel I ligeĀ  Republike Srpske. Alfa iz Modriče će u Modriči biti domaćin naÅ”oj ekipi. Ā Utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta

Kozara ā€“ Sloboda NG 2:1 (2:1)

GradiÅ”ka. Stadion:Ā Gradski stadion.Ā Gledalaca:Ā 0.Ā Sudije:Ā Darko Vukojević (Doboj) [Glavni], Bojan Maksimović (Modrića) [Pomoćnik], Dejan Lazić Đ (Doboj) [Pomoćnik],Ā Strijelci:Ā Milan Å ikanjić 6', Srđan Beuk 44', [Kozara (GradiÅ”ka)]; Predrag Vladić 32', [Sloboda (Novi Grad)].Ā Å½uti kartoni:Ā Aleksandar Popović 72', Djordje Veljkic 73', Srđan Modić 90', [Kozara (GradiÅ”ka)]; Mile Kovačević 14', Saad Tareg Saad Abdelgader 28', Ensar Imamagić 61', Juan Jose Fontemachi 72', [Sloboda (Novi Grad)];Ā Isključenja:Ā Filip Šćekić 14' , DuÅ”ko Pepić 61' [Kozara (GradiÅ”ka)];

Kozara:Ā Srđan Modić (G) , Aljosa Blagojevic , Miodrag Rudan (90. Aleksandar MalbaÅ”ić), Dejan GliÅ”ić , NebojÅ”a Babić , Milan Å ikanjić , Srđan Beuk (64. SaÅ”a Stojnić), Admir Sadiković , Aleksandar Popović (K) , Ognjen Pljevaljčić , DuÅ”ko Pepić

Sloboda NG:Ā Mladen MiloÅ”ević (G) , Nemanja Vejnović (K) (46. Sreten Atanasković), Adin Paro , Semir Tiro (62. Mujo Smajić), Marin Samardžić , Aynar Eshba (46. Daniel Marin), Ensar Imamagić , Saad Tareg Saad Abdelgader , Juan Jose Fontemachi , Predrag Vladić , Mile Kovačević

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske Kozara Sloboda (NG)