Vogošća stala u Brčkom

U okviru 16. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, rukometaši Lokomotive iz Brčkog, na domaćem terenu savladali su RK Vogošća PH, rezultatom 28:27.

Gostujući rukometaši sjajno su otvorili susret. Baš onako kako se očekivalo, favoritizirano već na samom početku imali su plus četiri, kod rezultata 1:5.

Međutim, u nastavku, domaći rukometaši sjajnom igrom u odbrani dolaze do poravnanja rezultata, da bi se na pauzu otišlo kod rezultata 13:13.

U nastavku, ujednačena borba na obe strane, sve do 40. minute susreta kada domaći rukometaši, predvođeni raspoloženim Mihajlovićem, dolaze do velike prednosti od plus šest golova. Igrao se 54. minut a rezultat na semaforu glasio je 26:20.

Ipak do kraja susreta, gosti iz Vogošće smanjuju na minus jedan, za konačnih 28:27.

Domaće su do pobjede vodili Nikola Grujić sa dvanaest postignutih pogodaka i na golu sjajni Mihajlović sa devetnaest odbrana.

Na drugoj strani, Stojanović Ivan sa pet te Čičkušić Benjamin i Krešo Zlatko sa četiri pogotka bili su najefikasniji.

Sloga(D) 28 : 25 Slavija
Leotar 22 : 22 Bosna
Konjuh 31 : 29 Sloga(GV-U)
Maglaj 32 : 24 Derventa
Borac M:TEL 27 : 23 Goražde
Lokomotiva 28 : 27 Vogošća Poljine Hills
Gračanica 29 : 19 Zrinjski