Siti Krupu gurnuo u provaliju

Golovima Voje Ubiparipa ekipa Tuzla Cityja slavila je sa 2:0 u Krupi na Vrbasu u okviru 22.kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Plavi su u pregrađe Banja Luke stigli posljednjeplasiranoj Krupi koja je “hvatala” slamku spasa.

Trener Mirza Varešanović u odnosu na meč s Čelikom, malo je izmiksao tim.

Ispred Nurkovića u ekipu se vratio pouzdani Kojić koji je zauzeo mjesto s Brekalom na mjestu stopera, a na lijevom boku umjesto Bevaba, priliku je dobio Zlatković dok je na desnom boku startao s kapitenskom trakom Efendić.

Dok je Čomor zaigrao ovoga puta u veznom redu zajedno sa Stjepanovićem. Ispred njih ofanzivno su bili Murga, Stojčev i Crnkić te u vrhu napada Ubiparip.

Upravo je ovaj posljednji bio ključni igrač važne pobjede u Krajini.

Ipak, domaćini su prvi mogli do gola kada je u 14.minuti Redžić probio desni bok ali na sreću Tuzlaka Milanović kasni.

Pet minuta kasnije Tuzla City je stigao do prednosti.

Efendić je probio po desnom boku zavrnuo na prvu stativu, gdje je Ubiparip sjajno reagovao i na drugu stativu pogodio za slavlje gostiju.

U 36.minuti bilo je 0:2. Murga je izveo korner, a Ubiparip se sjajno izvukao na drugoj stativi, gdje unutarnjim dijelom stopala pogađa pod prečku nemoćnog Markovića.

Drugo poluvrijeme naši su otvorili sjajnom šansom Crnkića, koji “oči u oči” sa golmanom ne koristi priliku da stavi tačku na “i”.

Minut kasnije Stojčev pokušava volej udarcem, ali lopta odlazi pored gola.

U 61.minuti Ubiparip odigrava za Murgu, koji ne koristi stopostotnu priliku, kada sa deset metara neometan prebacuje gol.

Varešanović prvo mijenja Stjepanovića i uvodi Karjaševića kako bi osvježio vezni red a ubrzo i Širanovića umjesto Stojčeva.

Zadnjih dvadesetak minuta dobio je šansu i Šarčević umjesto Murge.

Krupa je do kraja meča stihijski napadala i pokušavala da stigne barem do počasnog gola, ali odbrana Plavih je u svakome momentu bila pravovremena, te prijetila iz kontra napada preko Crnkića, Ubiparipa i Šarčevića.

Nakon ove pobjede, Plavi su “skočili” na deveto mjesto te čekaju nedjeljni meč između Sarajeva i Širokog kako bi saznala s kim će se sastati u prvom kolu trećeg kruga.

Krupa – Tuzla Siti0:2

Stadion Krupe na Vrbasu. Gledalaca: 800. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Goran Dujak (Odžak). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo). Kontrolor: Salem Prolić (Sarajevo).

Krupa: Markvoić, Redžić, Makitan, Dujaković, Palić (od 46.Zec), Nikodijević, Nikolić, Milanović, Miketek (od 59.Babić), Dalić (od 76.Marjanović), Mandić. Trener: Petar Kurčubić.

Tuzla Siti: Nurković, Efendić,  Kojić, Brekalo, Zlatković, Stjepanović (od 54.Širanović), Čomor, Murga (od 73.Karjašević), Stojčev (od 58.Širanović), Crnkić, Ubiparip. Trener: Mirza Varešanović.

Čelik 3 : 1 GOŠK
Sloboda 0 : 0 Željezničar
Mladost 0 : 0 Zrinjski
Radnik 1 : 0 Zvijezda 09
Široki Brijeg 0 : 3 Sarajevo
Krupa 0 : 2 Tuzla Siti