Vranješ presudio Zvijezdi 09

Očito je prvo kolo I težak poraz od od 1:5 protiv Tuzla sitija nateralo je trenera Zvijezde 09 Borisa Savić da malo izmiksa sastav i ipak Borcu suprotstavi nešto stariju i iskusniju ekipu.

Gosti su dobro krenuli i u ovom susretu. Imali su nekoliko obećavajućih napada, ali nisu bili precizni. Lopte su prolazile pored gola. Golman Lučić je imao jednu odličnu reakciju i sačuvao je Borac nakon akcije Stjepanovića.

Borac na suprotnoj strani nije mnogo mogao da uradi, a u 24.minuti korner sa leve strane. Golman Manojlović nije mogao do lopte, a Stojan Vranješ je o iskoristio i poslao loptu u mrežu.

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Nakon primljenog gola Zvijezda je nastavila da napada, tražeći izjednačenje. Gosti  su izveli korner, treći ,a jedan defanzivac domaćih je loptu izbacio sa gol linije, na prvoj stativi. Samo dva minuta kasnije Predragović se obrukao. Đelimć  ga je proigrao, a on sam iskosa tukao pored stative.

Do kraja poluvremena nije više bilo prilika, pa se na odmor otišlo kod vođstva Borca od 1:0.

Imali su gosti dve dobre prilike preko Predragovića. Prvo je tukao pored gola, da bi u narednom napadu Lučić zaustavio njegov

Borac – Zvijezda 09  1:0

Banjaluka. Gradski stadion. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Radislav Kačavenda ( Gradiška), Goran Dujak (Odžak). Četvrti sudija: Elvis Mujić (Banovići). Posmatrač suđenja: Muhamed Osmić (Maglaj). Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Strelac: Vranješ 24. (Borac).

Borac: Lučić, Jovanović, Crnov, Danilović, Ćosić, Dujaković, Mirić, Bosančić, Vranješ, Janičić, Vujaklija, Na klupi: Trkulja, Jakupović, Kajkut, Milutinović, Marković, Čomor, Runić. Trener: Branislav Krunić

Zvijezda 09: Manojlović, Benović, Mehmedagić, Blagojevićč, Predragović, Šelmić, Stjepanović, Tojčić, Vojinović, Augusto, Marković.  Na klupi: Avramović, Kovačević, Lukas Junior, Malela, Rakić, Parmnaković, Janković. Trener: Boris Savić.

Radnik 3 : 0 Tuzla Siti
Borac 1 : 0 Zvijezda 09
Mladost 0 : 2 Željezničar
Zrinjski 1 : 0 Velež
Čelik 0 : 0 Sarajevo
Sloboda 2 : 2 Široki Brijeg