Trojkama srušili Slobodu

Mladost - Sloboda /Foto :Slobodan Dakić

MRKONjIĆ GRAD: Košarkaši mrkonjićke Mladosti u prvom kolu Lige 12 dobili  su Slobodu iz Tuzle 98:90. Bila je to dobra košarkaška predstava, sa mnogo lijepih akcija, dinamike i preokreta..., ali i neizvjesnosti do samog kraja.

Košarkaši Mladosti do pobjede su došli u samoj završnici meča, smirenijom, boljom igrom pod koše i veoma važnim poenima Stefana Mijovića, Alekse Birovljeva i Dragana Đuranovića.

Ključni trenutak utakmice dogodio se dva minuta prije kraja, kada su Stefan Mijović sa dvije vezene trojke i Aleksa Birovljeva jednom preokrenuli tok utakmice u korist Mladosti.

Inače, košarkaši Mladosti bolje su otvorili meč, ali polovinom četvrtine gosti prelaze u vođstvo i prvi period rješavaju u svoju korist 26:23.

U drugoj četvrtini bolja  igra domaćih košarkaša, koji su taj period igre dobili 23:12. U trećoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na kraju je bilo  20:19 za goste.

U poslednjih deset minuta drama na parketu. Domaći košarkaši „lome“ otpor gostiju i taj period igre rješavaju u svoju korist 33:23, za konačnih Mladost 98, Sloboda 90.

Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe.

-Čestitam svojim igračima na pobijedi. Utakmica je bila teške. Sloboda je dobra ekipa i dobro uigrana jer igraju u ABA ligi 2, gdje su odigrana dva kola. Mi smo htjenjem, velikom željom i nekim otvorenim šutevima došli do pobjede. Mislim da imamo još prostora za napredak u našoj igri,  rekao je Sldojević.

Treneru gostiju Josipu Pandži teško je pao poraz njegove ekipe,  jer su i ABA ligi 2 doživjeli dva poraza.

-Meč su prelomile dvije trojke Mijovića, ali i naš brzopleta igra u završnici meča. Primili smo mnogo poena (90) i izgubili utakmicu, koju nismo uspjeli da stavimo pod svoju kontrolu. Nešta moramo mijenjati, jer je očito ekipa psihološki pala. Izgubili smo u ABA ligi 2 od MZT i Borca iz Čačaka, a sada i od Mladosti. U srijedu imamo teško gostovanje u Nikšiću protiv Sutjeske u ABA ligi 2-rekao je Pandža.

U drugom kolu Mladost gostuje novom premijerligašu Čapljini.

Zrinjski 83 : 98 Široki
Kakanj 82 : 75 Čapljina
Mladost 98 : 90 Sloboda
Promo 74 : 85 Bratunac TRB
Vogošća 66 : 73 Igokea
Leotar 74 : 65 Spars