Paragvajac jači od Zvijezde 09

Čelik - Zvijezda

U okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, NK Čelik je na stadionu Bilino polje ugostio ekipu FK Zvijezda 09.

Fudbaleri Čelika savladali su na Bilinom polju ekipu Zvijezde 09 rezultatom 2:1. Dva pogotka za omaće postigao je Paragvajac Leon Filipeto Karlos Fabian, u 27. i 31. minuti, dok je strijelac za goste bio Ognjen Đelmić u 5. minuti.

Đelmić je u 5. minuti izašao sam pred golmana Pavlovića, nakon varke tijelom, zaobišao ga i plasirao loptu u gol. U narednih 10 minuta gosti su propustili prilike preko Tojčića, Korree i Bađija, a onda je uslijedio preokret crno-crvenih.

Huseinbašić je u 27. minuti ubacio iskosa sa desne strane za Dedića koji udarcem glavom sa sedam metara pogađa stativu a na odbijenu loptu natrčava Karlos Fabian i pogađa gol gostiju.

Četiri minute kasnije Okić je petom ostavio loptu za Paragvajca koji je sa desetak metara iskosa sa lijeve strane pogodio nebranjeni dio gola i kreirao potpuni preokret.

Brekalo je u 56. minuti šutirao sa 18 metara i pogodio stativu, Dedićev udarac u 62. minutu sa ivice kaznenog prostora brani Avramović. Do kraja utakmice nije bilo više promjene rezultat pa je ostalo 2:1.

Stadion Bilino polje. Gledalaca: 1.500. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Jure Musa (Čitluk). Strijelci: 0:1 - Đelmić (5), 1:1 - Carlos (27), 2:1 - Carlos (31). Žuti kartoni: Jamak, Huseinbašić, Okić, Pecelj (Čelik), Mehmedagić (Zvijezda 09).

ČELIK: Pavlović, Brekalo, Ćubara, Dedić, Salčinović, Huseinbašić, Grahovac, Pecelj 6,5 (78. - Isić -), Jamak 6 (64. - Aganspahić), Carlos Fabian, Okić. Trener: Slaviša Božičić.

ZVIJEZDA 09: Avramović, Mehmedagić, Correia, Đelmić, Marković, Tojčić, Babić, Stjepanović 5,5 (65. - Blagojević -), Vojinović, Badji, Hairlahović 6 (72. - Milošević -). Trener: Adnan Zildžović.

Radnik 1 : 1 Sarajevo
Široki Brijeg 1 : 0 Velež
Sloboda 0 : 4 Željezničar
Čelik 2 : 1 Zvijezda 09
Zrinjski 4 : 0 Tuzla Siti
Mladost 1 : 1 Borac