Bodovi manje lošijem Proleteru

Proleter - Omarska 2:0

Sumorno je završena jesenja polusezona. Naime, Proleter je kao klub u zaista teškoj siituaciji i igrački i organizaciono. Dovoljno je reći da na tribinama nije bio skoro niti jedan gledalac, da nije bilo Interneta za comet sistem, dece da donesu lopte, te da je branio  Vladimir Marković , inače napadač i najbolji strijelac. Ipak, Omarska je danas bila  još lošija, pa je Proleter zasluženo slavio 2:0. Može se reći da je na lošem terenu, Proleter bio loš, a Omarska još lošija.

Proleter je poveo u 6.minutu. Lopta je u šesnaestercu pogodila Zdjelara u ruku, a sudija Šestić je pokazao na penal. Siguran izvođač je bio Marković, te je tako uspio postići gol i na današnjem meču, iako je nastupio kao golman. Nakon toga, u igru Omarske se uvukla nervoza, igra je bila nepovezana, domaći su otezali, simulirali, izležavali se, pa do poluvremena nije viđena ozbiljnija šansa Omarske, iako su gosti pokušavali doći do izjednačenja.

Slična igra je viđena i u drugom poluvremenu, samo sa još više nervoze i izležavanja. Treba izdvojiti priliku u kojoj se našao Rosić sredinom poluvrmena kada je šutirao tik kraj gola, a utisak je i da je bio pomalo sebičan, te da je trebao proigrati usamljenog Romanića. U samom finišu utkamce, drugi žuti karton je zbog prigovora dobio Grahovac, pa je Omarska utakmicu završila sa deset igrača na terenu. U poslednjim trenucima, svi igrači Omarske su bili na polovini domaćina, što koriste igračin Proletera, istrčavaju kontru, a Hodžić postiže gol za konačnih 2-0 za Proleter.

Bez obzira na blijedo izdanje na današnjoj utakmici, možemo biti zadovoljni izdanjem Omarske ove jeseni. Osvojen je 21 bod i Omarska bezbrižno odlazi na dugu zimsku pauzu do kraja januara. Nikad se ne zna, ali za očekivati je da neko od igrača napusti klub u toku pauze i da je danas odigrao poslednju utakmicu za Omarsku, no vidjećemo u februaru. Kad smo već kod utakmica, valja istaći da je danas Marko Jokić odigrao pedesetu utakmicu u dresu Omarske.

Prvesntvo se nastavlja 7. marta kada Omarska gostuje u Laktašima.

Teslić: Proleter – Omarska 2-0

Marković ‘6 (pen), Hodžić ‘90

Sudija: Šestić Nemanja (Banjaluka) Gledalaca: 40

Žuti kartoni: Cocić, Čović, Hodžić (Proleter) Zdjelar, Romanić Darko (Omarska). Crveni karton: Grahovac (Omarska) u 89.minutu (dva žuta)

Proleter: Marković, Đukarić, Hodžić, Cocić, Popović, Čović, Osmić, Đekanović, Stojković, Savić, Stojanović. Trener: Đekanović Nebojša.

Omarska: Jokić Ml (Drinić), Zdjelar, Jokić Ma, Nišević, Rosić, Romanić Da, Panić, Krecelj, Grahovac, Romanić S, Vračar (Stojnić). Trener: Milenko Vuleta.

Izvor: Fejsbuk stranica FK Omarska

Sloga (T) 1 : 0 Sloboda (MG)
Proleter 2 : 0 Omarska
Laktaši 5 : 1 Borac (Š)
Jedinstvo 3 : 0 Polet 1926
Sloga (S) 2 : 1 Dubrave