Kalkulacije Borca koštale poraza

Fudbaleri Širokog Brijega rezultatom 3:0 porazili su ekipu Borca u susretu trećeg kola Premijer lige BiH te su nastavili sa impresivnim otvorenjem sezone u kojem ni nakon pet utakmica nemaju poraz.

Širokom Brijegu je posao u najmanju ruku olakšao gostujući tim, tačnije trener Vlado Jagodić koji u početnom sastavu nije imao neke od najboljih fudbalera poput Marka Jovanovića, Stojana Vranješa, Almedina Ziljkića i Gorana Zakarića. Njih nije bilo ni na klupi, a vjerovatno su izostali zbog odluke Jagodića da poštedi tim pred duel Evropske lige sa Sutjeskom, koji je na rasporedu naredne sedmice.

Široki Brijeg se od početka meča nametnuo kao znatno bolji tim, a brzo su se redale šanse pred protivničkim golom. Od početka je desna strana Širokog Brijega dominirala i za Ćorića i Cipetića gosti nisu imali rješenje, a u 24. minuti Pervan centrira iz slobodno udarca, Radeljić sjajno skače i pogađa mrežu gostiju za 1:0.

Nije Borac lako dolazio do daha, a u 37. minuti naivan faul nad Cipetićem pravi Kalesić. Sa bijele tačke šutira Jović, Pavlović brani ali lopta se opet odbija Joviću, koji pogađa za veliku prednost od 2:0.

Nastavljena je dominacija Širokobriježana i u drugom dijelu, a bilo je pitanje momenta hoće li je krunisati još jednim golom. Na kraju je u 52. minuti poslije prelijepe akcije Marko Pervan pogodio za konačnih 3:0.

Do kraja meča, stvorio je domaći tim još nekoliko poluprilika, ali promjene rezultata nije bilo, pa domaći definitivno mogu biti vrlo zadovoljni svojom partijom i otvorenjem sezone generalno.

Željezničar 0 : 1 Mladost
Zrinjski 1 : 0 Sloboda
Široki Brijeg 3 : 0 Borac
Krupa 1 : 1 Radnik
Sarajevo 1 : 1 Velež
Tuzla City 3 : 2 Olimpik