Nema bodova za Želju

Zrinjski - Željezničar 4:2

Fudbaleri Zrinjskog su u 32. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Željezničar rezultatom 4:2 i tako ostali u utrci za plasman u evropska takmičenja dok je s druge strane sarajevski sastav ostao bez pobjede u domaćem takmičenju punih 15 utakmica.

Zrinjski je u uvodnim minutama utakmice postigao dva gola i praktički riješio pitanje pobjednika u ovom susretu. Prvo je u petoj minuti pogodio Bašić da bi svega dvije minute kasnije mrežu Bendera pogodio i Tičinović.

U nastavku je Zrinjski bio bolji rival, zabilježili smo prilike Bilbije i Jakovljevića, ali su obojica bili neprecizni, a to je iskoristio gostujući sastav koji je u posljednjoj minuti prvog dijela smanjio prednost domaćih. Bekrić je izveo korner, a Ikić glavom matirao Varvodića za rezultat prvog dijela.

Zrinjski je drugo poluvrijeme otvorio sjajnom prilikom u 50. minuti susreta. Tičinovićev udarac je zaustavio Bender, do lopte je došao Enin koji je vratio nazad za Bilbiju, no njegov udarac je otišao preko gola. Svega dvije minute kasnije Plavi su izjednačili rezultat.

Subašić je došao do lopte iskosa na desnoj strani, šutirao, ali je njegov udarac odbranio Varvodić da bi na odbijenu loptu natrčao Bekrić i pogodio za izjednačenje rezultata. Šest minuta kasnije Zrinjski je stigao do novog vodstva.

Duraković je oborio Bilbiju u kaznenom prostoru, a sudija Mujić je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne je bio upravo Bilbija koji je tako doveo Mostarce u novo vodstvo. Taj rezultat nije dugo stajao na semaforu.

Već u 66. minuti susreta Plemići su postigli i četvrti gol. Duraković je pogriješio, lopta je stigla do Bilbije koji je zaobišao Bendera i pogodio za 4:2. To je bio i konačan rezultat utakmice, te je Zrinjski ostao u utrci za plasman u Evropu.

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Sudija: Mujić Elvis (Banovići). Žuti kartoni: Šehić (Željezničar). Strijelci: 1:0 - Bašić (5), 2:0 - Tičinović (7), 2:1 - Ikić (45), 2:2 - Bekrić (52), 3:2 - Bilbija (59p), 4:2 - Bilbija (66).

Zrinjski: Varvodić; Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić (85. Marušić); Zlomislić, Pušić (46. Enin), Bašić (73. Trebotić); Juranović (62. Todorović), Tičinović (73. Filipović), Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

Željezničar: Bender; Blažević (54. Beća), Ikić, Kosorić, Šehić; Duraković (68. Čeliković), Alispahić, Bekrić; Subašić (68. Gasal), Mujezinović (78. Milićević), Juričić (78. Nargalić). Trener: Almir Memić.

Krupa 3 : 0 Olimpik
Sarajevo 3 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 0 Mladost
Velež 2 : 0 Sloboda
Borac 2 : 0 Tuzla City
Zrinjski 4 : 2 Željezničar