Radniku bod u Širokom (video)

NK Široki Brijeg je na stadionu Pecara ugostio ekipu FK Radnik, a konačan rezultat susreta glasio je 0:0.

Susret je počeo vrlo otvoreno sa obje strane i vidjelo se da obje ekipe žele doći do tri boda večeras. Prvu priliku imali su domaćini preko Llanosa, ali je njegov udarac odlično odbranio Aljkanović u petoj minuti utakmice. Samo pet minuta nakon te akcije desila se nova, ali na drugoj strani kada je briljirao Miškić sa dvije odlične odbrane.

Igrala se 14. minuta utakmice kada se Lukić našao u stopostotnoj prilici, ali je šutirao preko gola. U nastavku prvog poluvremena ponovo je Široki imao konkretnije šanse u 30. minuti preko Vukoje, a par minua kasnije preko Obšivača koji je promašio zicer i najbolju priliku.Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije više mijenjao. U nastavku utakmice Pantelić je prvi zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je Miškić odbranio. U 60. minuti utakmice fenomenalna šansa za Radnik, ali je Šarić promašio jedan na jedan sa Miškićem.

U narednom napadu Brekalo je pao u kaznenom prostoru, ali je sudija Bojo samo odmahnuo rukom. I u drugom poluvremenu najbolju šansu za pogodak imao je Obšivač, ali ponovo lijei bek Širokog bio neprecizan.

U samom finišu susreta domaćin je na Pecari imao nove prilike, ali je Aljkanović spasio bod svoje ekipe odbranivši udarac Alena Jurilja glavom i Ivana Ikića iz slobodnog udarca. Osim Aljkanovića i stativa je bila saveznik Radnika, pošto je Božo Musa u sudijskoj nadoknadi pogodio okvir gola gostiju iz Bijeljine.

Sloboda 1 : 0 Leotar
Široki Brijeg 0 : 0 Radnik
Velež 0 : 2 Rudar Prijedor
Sarajevo 0 : 2 Zrinjski
Željezničar 1 : 0 Posušje
Borac 1 : 1 Tuzla City