Srbija sigurna protiv Luksemburga

Fudbaleri Srbije savladali su Luksemburg sa 4-1 u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo u Kataru.

Srbija je od starta krenula napadački. Prvu bolju priliku imala je u 15. minuti ali Mitrović nije pogodio. U 20. minuti pokušao je Tadić ali je Moris odbranio. U 22. minuti, Mitrović je pogodio za vodstvo Srbije. U 36. minuti, Mitrović je pogodio za 2-0.

Na startu drugog poluvremena Til je zaprijetio golu Rajkovića ali nije bilo promjene rezultata. U 57. minuti Kostić je imao sjajnu priliku ali ostalo je 2-0. U 77. minuti Olivije Til je vratio goste u igru. U 82. minuti Radonjić je centrirao, Moris odbranio udarac Mitrovića ali je Šano postigao autogol za 3-1. U sudijskoj nadoknadi Rodirgez je dobio drugi žuti karton a Milenković je pogodio za konačnih 4-1.

Srbija i Portugal imaju po deset bodova dok Luksemburg ima šest. Srbija će u utorak igrati protiv Irske u Dablinu dok će Luksemburg biti slobodan.

Portugalija 1 : 2 Srbija
Luksemburg 0 : 3 Irska