Slavija efikasna protiv Mladosti, Stojanović i Erić novajlije

Dejan Đerić načeo goste/ Vasilije Marković

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva savladali su danas u prijateljskom meču u Istočnom Sarajevu Mladost iz Doboja kod Kaknja sa 3:1.

Prvi put poslije 27. marta i utakmice protiv Krupe Slavija se vratila na glavni teren SRC „Slavija“. Evidentno je da je trava na ovom fudbalskom zdanju konačno nikola i da glavni teren konačno liči na nešto dostojno da se zove fudbalski teren. Nije idealno, ali ljudi iz kluba su se potrudili prethodnih mjeseci, a do početka sezone još će se na njemu popravki odraditi, tako da bi trebao biti spreman za drugo kolo kada Slavija dočekuje Radnika iz Bijeljine.

Trener Sokolova Bojan Regoje u drugoj pripremnoj utakmici na teren se odlučio da pošalje ovih 11: Nedžibović, Popović, Beširević Mandić, Đerić, Stojanović, Vučinić, Mišović, Dabić, Arbinja, Asentić

Mjesto u startnoj postavi dobio je tek pristigli Tadija Stojanović, veznjak iz Srbije u prošloj sezoni fudbaler Alfa Modriče. Probao je odmah Regoje njegove mogućnosti i ostavio dobar utisak na samom startu.

Poslije dva uvodna opasna šuta Mladosti, koje Nino Nedžibović paradama zaustavlja, Slavija ima dva pokušaja preko Arbinje, nije bilo promjene rezultata.

U 21. minutu Slavija dolazi do vodstva. Petar Dabić je izveo korner, a Dejan Đerić je najviši u skoku i pogađa za 1:0. Deset minuta kasnije već je 2:0. Petar Dabić je povukao loptu, dodao do Arbinje koji vara svog čuvara i onda preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogađa za 2:0.

Od prve minute nastavka šansu dobijaju Sirćo, Tomić, Pušara, Erić i Avdalović. Danijel Erić je također pred utakmicu stigao u Slaviju. On je prošle sezone igrao za Podrinje iz Janje, ovog ljeta trebao preć u Drinu, ali se obreo u Istočnom Sarajevu i dobio drugih 45 minuta za nastup.

Stefan Arbinja pogodio i na drugoj utakmici/ Vasilije Marković

Do trećeg gola Slavija stiže u 57. minuti Vladan Mandić je ubacio sa lijeve strane, a Đorđe Avdalović pogađa za 3:0.

Kasnije su šansu dobili i povratnik u plavi dres, Denis Bogučanin, novajlije Damir Brkić i Amir Husnić, fudbaler na probi, Eldin Durmiš, kao i juniori Gojković, Jevtović, Aškraba i Lubura.

Osjetio se pad u igri Sokolova nakon toliko izmjena što gosti koriste i uspjevaju u 69. minutu da dođu do pogotka preko Piljuga, koji ide na dušu novajlije na golu Slavije, Amara Sirće. Prethodno je Sirćo fantastično reagovao u situaciji 1 na 1, ali je onda primio naivan gol u bliži ugao.

Do kraja utakmice nije više bilo promjena, uglavnom mirna utakmica, pa je Slavija nakon Romanije savladala i Mladost iz Doboja kod Kaknja.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)
Modriča 4 : 2 Zvijezda 09