Leotaru bod na Grbavici

Gosti iz Trebinja hrabro su se na Grbavici suprotstavili domaćem Željezničaru. Imali su u samom startu meča igrači Željezničara terensku inicijativu, ali nisu pronalazili put lopti do mreže

Puletića. Gosti su se dobro i organizovano branili, a onda su nakon akcije Ognjena Todorovića stigli do vođstva. Trapavo je reagovala odbrana Željezničara, nakon ubacivanja lopte od strane Todorovića pred gol Željezničara. Ta slaba reakcija defanzivaca Želje  zbunila je i golmana Muftića i Leotar je poveo sa 0:1.

Domaći su izjednačili nakon kornera Štilića. Dobro je on ubacio, a Cocalić je efektno petom poslao loptu iza leđa Puletića. Bio je to i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak meča donio je terensku inicijativu domaćina. Pokazivali su oni silnu želju da dođu do drugog gola. Dobru priliku imao je u 58. minuti Štilić, ali je golman Puletić bio na pravom mjestu.

Trebinjci su uzvratili u 68. minuti. Dobro su kombinovali Todorović i Kordić, ali se ovaj drugi na kraju spetljao i prilika za gol je propala. Do kraja meča Želje je imao još dvije – tri dobre prilike za eventualni drugi gol, ali je odbrana Leotara bila sigurna i čvrsta i sačuvala je svoju mrežu. Ono što nisu stigli da zatvore defanzivci Leotara, jeste golman Puletić. On je definitivno Leotarov junak u ovom susretu. Treba istaći da su gosti u nadoknadi imali dvije dobre prilike za gol, ali nisu reagovali u završnici na pravi način.

Željezničar – Leotar 1:1 (1:1)

Željezničar Vedad Muftić, Aleksandar Kosorić, Edin Cocalić, Sead Subašić, Nedim Mekić, Semir Štilić, Benjamin Šehić, Armin Hodžić, Santos Rodrigez Klerismario, Dženis Beganović, Stjepan Vego , Nikola Milićević, Luka Malić, Haris Hajdarević, Amar Drina , Omar Beća, Ardonis Mućaj , Samir Bekrić, Ajdin Kobašević

Leotar: Dušan Puletić, Milorad Albijanić, Đoko Milović, Darko Đajić, Marko Čubrilo , Ognjen Todorović, Miloš Aćimović, Marko Perišić, Dragan Matković, Amar Đuderija , Nemanja Cvetković, Marko Pervan , Risto Perišić, Šaleta Kordić, Miloš Stanojević, Zoran Milić, Nikola Polić, Aleksa Medan , Mahir Karić, Stefan Paranos