Pripremna utakmica: Sloga poražena u Maglaju (FOTO)

MAGLAJ – Rukometaši Sloge su nakon deset dana rada u trenažnom procesu odigrali prvu pripremnu utakmicu. Gostovali su u komšijskom Maglaju i poraženi su rezultatom 28:30. Sloga je bila bolji protivnik sve do 47.minuta, a onda se u posljednjih 13 minuta desio pad koncentracije.

S obzirom da su noge još teške, nedostajalo je snage i nije se mogao izdržati tempo iako je trener Vasilić dosta rotirao i dozirao minutažu. Sloga je odlično otvorila utakmicu i povela 3:0. Domaći serijom 3:0 u 10.minutu stižu do izjednačenja 4:4. A onda Dušan Miličević sa dva gola i Nemanja Paštić ponovo vraćaju vođstvo Slogi 8:6 (16.minut). Dobojlije su prednost od dva gola znalački čuvali. Na odmor se odlazi sa vođstvom Sloge 16:14.

U 38.minutu Sloga je imala plus tri 21:18. A u 46.minutu 23:20. A onda slijedi već opisani pad u igri što domaći igrači Maglaja  koriste i serijom 5:0 preokreću 25:23. Nakon toga igralo se gol za gol. Domaći tim je zadržao preimućstvo od dva gola i na kraju trijumfovao 30:28.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kendić sa 8 i Kadrić sa 4 gola. Kod gostiju istakli su se Dušan Miličević, Bojan Tulendić i Nemanja Peštić sa po 5 golova. Sloga narednu pripremnu utakmicu igra u subotu 13. avgusta u Gradačcu protiv istoimenog domaćina.

MAGLAJ – SLOGA 30:28 (14:16)

Dvorana: Gradska u Maglaju. Gledalaca: 400. Isključenja: Maglaj 6, Sloga 8 minuta. Sedmerci: Maglaj 4(4), Sloga 2(1).

MAGLAJ: Đorđe Bosić (8 odbrana), Ćosić, Delić 2, Kendić 8(1), Kadrić 4(3), Ridžal 1, Omeragić 3, Karabegović 2, Omahić, Boris Bosić, Hajdić 3, Hasić 2, Selman 3, Suljaković 1, Basor, Nalić, Krpić 1, Hrnjičić.

SLOGA: Bogdanović (2 odbrane), Bogdan Peštić, Stojanović 1, Đurđević 3, Tulendić 5, Vladimir Stanković 4, Stanko Stanković 2, Blagojević, Simić 1, Ristić 1, Kulušić, Maričić 1, Miličević 5(1), Nemanja Peštić 5, Đurić, Bajović (2 odbrane), Lazić, Marković.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća