Zrinjski izbacio Tobol

Nemanja Bilbija, kapiten Zrinjskog

Zrinjski se plasirao u plej-of UEFA Lige Konferencije nakon što je u drugom meču remizirao sa ekipom kazahstanskog Tobola u gostima 1:1. “Plemići” su u prvom meču na svom stadionu “Pod Bijelim brijegom” pobijedili 1:0. Izabranici trenera Sergeja Jakirovića su ostvarili istorijski rezultat u Evropi.
Gosti su došli u vođstvo u 34. minutu golom Marija Ćužea, a Serhes Deble je u 53. minutu pogodio za 1:1. Od 80. minuta domaćin je igrao sa igračem manje zbog isključenja golmana Aleksandra Mokina, a ovaj je rukom igrao van šesnaesterca, te je, opravdano, zaradio direktan crveni karton.
Zrinjski će igrati u plej-ofu sa boljim iz dvomeča Olimpijakos (Grčka) – Slovan Bratislava (Slovačka), a u prvoj utakmici u Atini rezultat je bio neriješen – 1:1.

Tobol – Zrinjski    1:1 (0:1)

Stadion “Centralni” u Kostanaju Gledalaca 7.000. Sudija: Natan Verbumen (Belgija) 7. Strijelci: 0:1 Ćuže (34), 1:1 Deble (53). Žuti kartoni: Tošić, Maročkin, Deble, Malij, Jovančić, Zaksilikov, Kairov (Tobol), Savić, Jukić, Ćuže, Malekinušić, Sučić, Čondrić (Zrinjski). Crveni karton: Aleksandr Mokin (Tobol) u 80. minutu.
TOBOL: Mokin, Amanović, Malij, Maročin (od 82. Akmurzin), Kairov, Tagybergen (od 62. Osučukvu), Jovančić, Zaharinbetov (od 46. Muzikov), Vukadinović (od 62. Sergejev), Deble (od 82. Zaksilikov), Tošić.
ZRINJSKI: Čondrić, Tičinović (od 90+1. Sučić), Magdić, Barišić, Savić, Maglica (od 64. Senić), Jukić (od 64. Malekinušić), Janković, Ilinković (od 71. Kamenar), Čuže (od 64. Stranput), Bilbija.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski