Autogolovi odveli u poraz

Ženska futsal reprezentacija BiH poražena je u drugom kolu od Mađarske 3:2.

Odigrala je ekipa Mirka Čampare, koji podsjećamo u odsustvu selektora Nijaza Mulahmetovića vodi reprezentaciju na ovom turniru, još jedan odličan meč, jako kvalitetan i borben. Nisu se prepale Zmajice četvrtoplasirane ekipe sa posljednjeg Evropskog prvenstva, a opet imale su i dovoljnu dozu respekta prema njima. Ipak, nedostajalo je malo više koncentracije u završnici, ali i u odbrani, jer su promašene neke odlične šanse, a primljeni su prejeftini golovi.

Bosna i Hercegovina do vodstva dolazi u 10. minuti kada Branka Bagarić pogađa za 1:0. Nikolina Vujadin je oduzela loptu na centru, sjevnula je brza kontra, a Branka Bagarić je završava na pravi način. Četiri minute kasnije izjednačenje, poslije slobodnog udarca, lopta se od Amine Mujanović odbija u gol. Potom je uslijedio i drugi autogol naše reprezentacije, ovaj put lopta od Ajle Zukić ide u gol. Ipak, pred odlazak na odmor Slavica Glavota postiže i svoj treći gol na turniru, prvi na ovoj utakmici i donosi izjednačenje našoj reprezentaciji.

U drugom poluvremenu naš tim ponovo ima šanse da postigne gol i povede, nisu uspjeli pogoditi mrežu Torme, a onda je uslijedila kazna u 26. minuti Zsuzsanna Folk je našla prostor za šut, šutirala, na lopti je bila Ajla Zukić, ali nije uspjela da to izblokira, a to kao da je prevarilo i Nikolilnu Todorić i završava u golu.

Do kraja utakmice uprkos novim pokušajima nije bilo promjene rezultata, pa je naša reprezentacija doživjela poraz i sada poslije dva kola ima pobjedu i poraz. U trećem kolu našu reprezentaciju čeka duel protiv Slovačke u subotu.

MAĐARSKA - BIH 3:2 (2:2)
Dvorana "Vodova", Brno
Gledalaca: 50
Sudije: Monika Czudzinowicz (Poljska) i Chiara Perona (Italija)
Strijelci: 0:1 Bagarić 10, 1:1 Mujanović 14ag, 2:1 Zukić 17ag, 2:2 Glavota 19, 3:2 Folk 26
Žuti kartoni: Krascsenics (Mađarska)

MAĐARSKA: Torma, Fabian, Folk, Kota, Varga, Hargas, Fulop, Toth, Szalkai, Nagy, Krascsenics, Uveges, Koch, Gajzago  Selektor: Tamas Frank

BIH: Todorić, Glavota, Alibašić, Bagarić, Vujadin, Šljivo, Brkić, Mujanović, Zukić, Njeguš, Marković, Damjanović, Ćesko, Trumić  Selektor: Mirko Čampara

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred