Derventa zaustavila Radnik BN basket

Košarkaši Dervente su savladali ekipu Radnika iz Bijeljine ubjedljivim rezultatom 97:75 (27:18; 15:18;27:16;28:23).

Na ruku domaćoj ekipi išlo je to što su Semberci već obezbijedili doigravanje za prvaka, tako da gostima pobjeda nije bila imperativ. Bijeljinci su u uvodnim minutama pokazali kvalitet, ali praktično od sredine prve četvrtine do kraja prvog dijela igre prednost je stalno bila na strani Dervente.

Nakon pauze igrači Radnika “dodaju” gas i serijom od 8:0 na kratko dolaze do prednosti. Ipak, Derventa je dominirala u nastavku susreta, a u posljednjem dijelu igre prednost naših košarkaša je u jednom trenutku iznosila nestvarnih 31 poen (95:59), tako da je susret mirno priveden kraju.

Stefan Milošević ponovo je bio najefikasniji u dresu Dervente sa 24 koša, dok su po 21 postigli Jovanović i Čečavac, koji je pridodao sjajnih 19 skokova.

Derventa u posljednjem kolu reguarnog dijela sezone dočekuje Student Igokeu.

Radnik BN Basket 69 : 82 Prijedor Spartak
Olimp 65 : 77 Drina Princip
Sloboda 73 66 : 68 Sutjeska
Akademija Borac MP 20 : 0 Sokolac
Rogatica 79 : 56 Varda HE
Derventa 77 : 91 Student-Igokea