Sloboda dobila Tuzlu siti i pobjegla od “fenjera”

U utakmici 29. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Tušanj odigran je tuzlanski derbi između Slobode i Tuzla sitija. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:0 u korist crveno-crnih.

Prva prilika na utakmici došla je u petom minutu utakmice, a Hadžić je šutirao preko gola. Nakon toga dobra akcija Slobode, ali Šukilović je otklonio opasnost ispred Maksimovića. Već u 14. minutu Danijel Pranjić je bio prinuđen da mijenja, a tada se povrijedio Said Husejinović koji je u suzama napustio teren. Umjesto njega na teren je ušao Eldar Mehmedović. Samo dva minuta nakon što je ušao Mehmedović je pogodio, ali je gol poništen. Prije samog udarca Peljto je svirao prekršaj Mehmedovića nad jednim fudbalerom Tuzla sitija.

U 27. minutu utakmice zatresela se mreža i na suprotnom golu, a sada je gol postigao Hadžić. Međutim, i ovaj pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Četiri minuta kasnije vidjeli smo najbolju šansu u prvom dijelu šutirao je Čeliković iz voleja nakon centaršuta Pantelića, ali Bukvić spasio crveno-crne. U 44. minutu gosti nisu iskoristili jedanaesterac, neprecizan je bio Kuzmanović.

U nastavku utakmice Tuzla siti je bolje otvorila susret, ali udarci Pantelića i Ivaniadzea ne nalaze put do mreže Bukvića. Uprkos terenskoj incijativi Tuzla sitija, Sloboda je kreirala velike dvije šanse, prvo je pokušao Osmanković, ali je Fejzić nogom odbranio sa gol linije. Samo minut nakon toga dolazi do pogotka Slobode, a strijelac je bio Mehmedović nakon odlične asistencije Komazeca. Mogla je Tuzla da izjednači u 68. minutu, ali je Kuzmanović promašio sa pet metara cijeli gol.

U 79. minutu Vranješ je šutirao sjajno iz voleja nakon što je Alić spustio loptu, ali ona odlazi tik iznad prečke. U 82. minutu igrači Slobode su tražili jedanaesterac u dva navrata, ali Irfan Peljto nije pokazao na bijelu tačku.

Do kraja susreta Sloboda je održala prednost od jednog gola i došla do pobjede.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski