Karić i Bjeloš za prvu pobjedu sezone: Slavija bolja od Romanije

Radost Sokolova/ Slavija INFO

Fudbaleri Slavije su u utakmici 4. kola Prve lige Republike Srpske savladali Romaniju u Istočnom Sarajevu 2:0.

Imala je Slavija apsolutnu dominaciju u posjedu lopte u prvom poluvremenu, ali iz dominacije se nije rađala neka konkretnija šansa. Nedostajao je završni pas kojim bi se napadači uveli u gol priliku, tako da je Mladen Lučić, a o Ninu Nedžiboviću i da ne govorimo, bio potpuno besposlen.

U 19. minuti prvi konkretniji pokušaj i prvi šut u okvir gola. Bio je to slab pokušaj Karića, tek toliko da zagrije rukavice svog nekadašnjeg saigrača iz prvog mandata u Slaviji.

Problem za Slaviju javio se u 23. minuti kada je u prvih dvadesetak minuta vrlo agilni Slobodan Vučinić morao da napusti teren zbog povrede. Već u ranoj fazi utakmice morao je Regoje da mijenja, pa je na teren ušao Stefan Radaković, što je značilo i pomjeranje Nikole Bjeloša više u sredinu.

Romanija je teško uspjevala da uspostavi neku igračku ravnotežu, patili su se u napadačkoj trećini kada bi preuzeli loptu, pa nisu ni uspjevali da zaprijete golu Slavije. Potencijalno opasan napad bio je u 27. minuti kada je Jovica Dačević osvojio teren, došao pred šesnaesterac i želio iz trka da završi akciju, ali je loptu poslao visoko na tribine iza gola.

Slavija do gola dolazi u 35. minuti.Bio je to slobodan udarac na više od 25 metara od gola, Nikola Bjeloš je šutirao snažno, po zemlji, Lučić je uspio da odbije tu loptu, ali njegovi defanzivci nisu pratili, Mahir Karić se uvukao na peterac i zakucao je u mrežu za vodstvo Sokolova od 1:0.

Deset minuta kasnije Slavija duplira prednost. Stefan Arbinja je uspio da okrene dojučerašnjeg saigrača Dejana Đerića, uđe u kazneni prostor gdje pada u duelu sa njim i Cicovićem, a Mario Jelić odmah pokazuje na bijelu tačku. Protestovali su gosti, smatrali da to nije dovoljno za penal, ali je odluka sudije ostala nepromijenjena. Loptu je uzeo Nikola Bjeloš i pogodio treći put ove sezone, drugi put u ligi.

Do kraja prvog poluvremena blo je taman toliko vremena da Slavija izvede i najljepšu akciju u poluvremenu, ali odbrana Romanije uspjeva da izbaci u korner. No, za udarac iz ugla nije bilo vremena, a sudija Jelić pokazuje igračima put u svlačionicu.

I drugo poluvrijeme otvara Slavija jako dobrom šansom. Petar Dabić je probio lijevu stranu prilično lako, ubacio na prvu stativu, a Arbinja šutira pored gola.

Uspjela je Romanija u drugom poluvremenu koliko-toliko da uspostavi ravnotežu na terenu, a u 59. minuti opasno prijete. Prvo je Marko Radosavljević povukao loptu sa centra, izdržao nekoliko udaraca igrača Slavije, Jelić mu je puštao prednost, dolazi do dvadesetak metara od gola i šutira, ali Nedžibović izbacuje u korner. Brzo je Romanija izvela taj korner, Sreten Milošević je unio loptu u kazneni prostor, šutirao u bliži ugao, a Nedžibović još jednom izbacio u korner.

Uslijedila su u naredne tri minute još dva mlaka pokušaja Miloševića i Simanića, pravo u golmana Slavije, dok na drugoj strani poslije centaršuta Radakovića, Dabić ne zahvata loptu glavom, ali mu pada na nogu, no šutira pored gola.

Probao je Sreten Milošević svoj šut i u 74. minuti sa šesnaest metara, Nino Nedžibović još jednom siguran. Na drugoj strani Bjeloš je sa ogromne udaljenosti pokušao da iznenadi Mladena Lučića, iskusni golman krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Iz tog kornera Nikola Bjeloš unosi loptu u kazneni prostor, oslobađa se čuvara i snažno šutira po zemlji, a Lučić nogom još jednom čuva svoju ekipu. Lijepu akciju Slavija izvodi u 85. minutu. Držao je dugo loptu Nikola Bjeloš, trpio kuckanje po nogama, ali mu je Jelić puštao da igra, potom je podvalio loptu za Dabića, koji odigrava povratnu loptu za Križevca, ali od svega samo korner.

U 89. minuti uspjeva Slavija da napravi još jednu sjajnu šansu pred golom Lučića, na kraju, ostao je Beširević pred golom i samo Dejan Đerić ispred njega na liniji, ali dojučerašnji fudbaler Slavije odlično reaguje pred samim golom i spriječava treći gol svog nekadašnjeg tima. Na drugoj strani, na ulasku u sudijsku nadoknadu Marko Blagojević dobro šutira, Nedžibović još jednom paradom čuva gol.

Do kraja utakmice nije bilo više uzbuđenja, pa je Slavija upisala prvu pobjedu ove sezone, dok je Romanija iz četiri utakmice i dalje bez bodova.

SLAVIJA – ROMANIJA 2:0 (2:0)