Košarkaši Leotara nastavili pobjednički

U 7. kolu Lige za opstanak u Donjem Vakufu je KK "Promo" izgubio od KK "Leotar" 68:71 (26:16, 15:18, 12:18, 15:19). Domaćin je samo prvu četvrtinu riješio u svoju korist sa deset koševa razlike, a u ostale tri četvrtine bio je bolji Leotar.

Poveo je domaćin, a u petom minutu bilo je 10:10. Do kraja prve četvrtine domaćin je postigao 16 poena, a gosti šest tako da je prvih deset minuta završilo sa 26:16.

Sredinom druge četvrtine gosti su došli na minus dva — 26:24, ali se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 41:34. Domaćini su i tokom treće četvrtine održavali prednost koja je u 24. minutu iznosila 10 koševa — 46:36, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa minimalnom prednošću 53:52.

Leotar dolazi u minimalno vođstvo 53:54 u 32. minutu, ali domaćin ponovo preuzima vođstvo. Rikalo 32. sekunde do kraja utakmice izjednačava rezultat na 68:68, a Milović trojkom dvije sekunde do kraja utakmice dovodi svoju ekipu do pobjede od 68:71.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Košanin sa 16 i David sa 13 košva, a kod pobjednika Rikalo sa 22 i Milović sa 15 koševa.