Stanivuković zaustavio „svoj“ Ljubić, "fenjeraš" slavio

Nikola Kopanja (FK Omarska) FOTO: FK Omarska

Otpisana Omarska je pobijedila Ljubić iz Prnjavora u susretu 28. kola Prve lige Republike Srpske i po svemu sudeći povukla ga u „provaliju“ za sobom, zakomplikovala život i finiš prvenstva gostima.

Zanimljivo je da je domaći trener Milan Stanivuković sezonu počeo na klupi Prnjavorčana, a sada je pobijedio svog nasljednika Vladanka Komlenovića. Za Omarsku je u igri samo još teorija u posljednjih šest kola, a zaostaju 12 bodova za pozicijom koja vodi u baraž.

Junak utakmice je Nikola Kopanja strijelac dva gola, iz penala u 17. i 90+5. minutu, a jednom mrežu gostiju je pogodio i Darko Zdjelar u 46. minutu. jedini gol za goste, koji je bio izjednačujući, postigao je Aleksandar Žižak u 26. minutu.

Omarska – Ljubić   3:1 (1:1)

Fudbalski stadion u Omarskoj. Gledalaca: 450. Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5. Strijelci: 1:0 Kopanja (17 – penal), 1:1 A. Žižak (26), 2:1 Zdjelar (46), 3:1 Kopanja (90+5). Žuti kartoni: Panić, Kopanja, Anđić (Omarska), M. Stupar, Bosnić, Subić, Grahovac , Vidović, A. Žižak (Ljubić). Crveni karton: Dejan Banjac 8Ljubić) poslije utakmice.

OMARSKA: Zgonjanin, Zdjelar (od 78. Vračar), Kopanja, Kralj, Panić (od 59. Kovačević), Krecelj, Anđić (od 78. Ratković), Petković (od 36. Rastoka), Jaćimović, L. Nišić, Jovičić.

LJUBIĆ: A. Stupar, Radaković, Mišić, Milanović, A. Žižak, Jugović (od 86. B. Žižak), Subić (od 67. Stamenković), Banjac, Bosnić (od 54. Grahovac), M. Stupar, Vidović.

Drina : Sloboda
Borac : Leotar
Kozara : Laktaši