XS
SM
MD
LG

Izabrani najbolji u Premijer ligi BiH

Manifestacija Kristalnih 11 održana je večeras osmi put u organizaciji Sindikata profesionalnih fudbalera u Bosni i Hercegovini.

Na ceremoniji održanoj u sarajevskoj Vijećnici izabrani su najbolji timovi muške i ženske Premijer lige BiH, najbolji igrač i igračica, najbolji mladi igrač i igračica Premijer lige, te najbolji sudija i najbolji trener te trenerica elitnog ranga takmičenja u Bosni i Hercegovini.

Najbolji ženski tim čine sljedeće igračice:
 
Golman - Jelena Gvozderac (Emina)

Odbrana - Amela Kršo (SFK 2000 Sarajevo), Dejana Marković (Radnik Bijeljina), Maja Hrelja (SFK 2000 Sarajevo), Anđela Mitrović (Emina)

Vezni red - Selma Hasić (Radnik Bijeljina), Elma Husić (Emina), Dajana Spasojević (SFK 2000 Sarajevo)

Napad - Minela Gačanica (SFK 2000 Sarajevo), Andrea Čule (Emina), Marina Lukić Mustafica (Iskra)

Najboljom igračicom proglašena je Amela Kršo, a najboljom mladom (U-21) igračicom proglašena je Bogdana Mličević. 

Najbolji trener  je Samira Hurem iz SFK 2000 Sarajevo.

Najbolji tim u muškoj konkurenciji čine:

Golman - Osman Hadžikić (Velež)

Odbrana - Zoran Kvržić (Borac), Ante Hrkać (Velež), Hrvoje Barišić (Zrinjski), Sebastian Herrera (Borac)

Vezni red - Muhamed Buljubašić (Sarajevo), Giorgi Guliashvili (Velež), Jakov Blagaić (Borac)

Napad - Nemanja Bilbija (Zrinjski), Dejan Vidić (Sloga), David Vuković (Borac)

Za najboljeg igrača očekivano je proglašen napadač Zrinjskog Nemanja Bilbija koji je četvrtu sezonu zaredom okončao kao najbolji strijelac lige, a najbolji mladi igrač sezone je Muhamed Buljubašić iz Sarajeva. Najboljim trenerom je proglašen Denis Ćorić iz Posušja, koji je ove sezone jako dobro vodio i GOŠK iz Gabele na njenom početku, dok je za najboljeg sudiju izabran Irfan Peljto.


Posušje 2 : 0 Zvijezda 09
Široki Brijeg 2 : 2 Sarajevo
GOŠK 1 : 1 Sloga
Tuzla City 1 : 5 Velež
Igman 1 : 4 Zrinjski
Željezničar 2 : 1 Borac
Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Borac 33 24 6 3 78
2 Zrinjski 33 24 4 5 76
3 Velež 33 16 11 6 59
4 Sarajevo (-3) 33 16 8 9 53
5 Posušje 33 13 9 11 48
6 Željezničar 33 13 4 16 43
7 Sloga 33 13 3 17 42
8 Široki Brijeg 33 11 6 16 39
9 GOŠK 33 8 10 15 34
10 Igman 33 9 6 18 33
11 Tuzla City 33 7 6 20 27
12 Zvijezda 09 33 6 3 24 21