17.03.2018 Administrator DC

Sokočani grme na sudiju

Na otvaranju prolećnog dijela prvenstva Druge lige RS – grupa „istok“ fudbaleri Glasinca danas su u Brčkom odigrali neriješeno sa ekipom Jedinstva – 1:1.

Nakon prvog poluvremena u kome su mreže mirovale, Glasinac u 63.minutu dolazi u vođstvo golom Marka Blagojevića. A onda na scenu stupa sudijska trojka na čelu sa Vidaković Veliborom iz Zvornika.

Najprije Ilija Kovačević izjednačava razultat u 87.minutu, nakon ofsajda od dva metra. Kada su svi očekivali kraj susreta, danas katastrofalni Velibor Vidaković iz Zvornika dosuđuje jedanesterac za ekipu Jedinstva. Igrao se, vjerovali ili ne 97.minut susreta. Na sreću sokočana, standardno dobri golman Glasinca Miloš Pajević uspio je odbraniti penal Mirić Ninoslavu i donjeti prvi bod svojoj ekipi u proljećnom dijelu prvenstva.

Na posmatraču suđenja Perić Stevu iz Bijeljine i nadležnim disciplinskim organima FSRS-a ostaje da utvrde pod kojima okolnostima i zašto je Velibor Vidaković nakon prvog poluvremena drastično promijenio kriterijume suđenja, kako se tragikomične scene sa današnjeg susreta u Brčkom ne bi ponavljale.

OFK „Glasinac 2011“ u narednom, 17.kolu dočekuje komšije iz Vojkovića, ekipu Famosa.

FK „JEDINSTVO“ BRČKO – OFK „GLASINAC 2011″ SOKOLAC 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Blagojević Marko (63’), 1:1 Kovačević Ilija (87’)

Kolo: XVI
Stadion: „Gradski“
Gledalaca: 50

Sudije: Vidaković Velibor (Zvornik), Taborin Marko (Zvornik), Maletić Stefan (Bijeljina)
Delegat: Musić Amir (Janja)

Žuti kartoni: Pantić, Sekanić, Buljubašić (FK „Jedinstvo“); Ma.Vujičić, A.Pejanović, A.Pejanović, Bunijevac (OFK „Glasinac 2011“) Crveni karton: Renovica Milan (97.minut)

Tekst i Foto: Opština Sokolac

Mladost(BS) 3 : 0 Guber
Mladost(R) 3 : 0 Ilićka 01
Proleter 0 : 6 Sloga
Sloga Junajted 2 : 3 Velež
Budućnost 1 : 1 Mladost(G)
Famos 2 : 0 Jedinstvo(Br)
Jedinstvo(Bč) 1 : 1 Glasinac 2011