Vitez osvojen

Juniori Fudbalskog kluba Borac zabilježili su danas osmu premijerligašku pobjedu savladavši danas u Vitezu istoimenog domaćina rezultatom 1:2 u zaostaloj utakmici 22. kola. Zahvaljujući današnjem trijumfu, izabranici Zorana Dragišića napredovali su za jedno mjesto na tabeli te su četiri kola prije desetoplasirani sa 25 bodova, jednim manje od Radnika koji je na devetom mjestu.

Malobrojna publika na Gradskom stadionu u Vitezu sva tri gola je vidjela u prvih 15 minuta utakmice. Već u drugom minutu crveno-plavi su stigli do vođstva golom Luke Banovića, u 11. minutu je izjednačio Filip Šafradin, dok je samo četiri minuta kasnije prednost klubu iz Platonove ulice vratio Srđan Eskić.

Inače, Borac je od 62. minuta igrao sa deset igrača s obzirom da je glavni sudija Sabrija Topalović za samo jedan minut pokazao dva žuta kartona Nemanji Burgiću zbog prigovora.

U narednom kolu, Borac će u pretposljednjoj domaćoj utakmici ugostiti veoma dobru ekipu Zvijezde 09 iz etno-sela Stanišići, koja zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 42 boda, tri manje od drugoplasiranog Željezničara.

VITEZ – BORAC 1:2 (1:2)

strijelci: 0:1 Banović (2.), 1:1 Šafradin (11.), 1:2 Eskić (15.), stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 40, sudija: Sabrija Topalović (Zenica), žuti kartoni: Burgić, Jagodić (Borac), crveni karton: Nemanja Burgić (Borac, 62, minut).

VITEZ: Bektaš, Lucić, Maros (od 86. minuta Bošnjak), Vidović, I. Vujica, M. Vujica, Šafradin, Durak (od 52. minuta Lujanović), Tirić, Perić (od 71. minuta Trogrlić), Bošatlija. Trener: Robert Perković.

BORAC: Zeljković, Dubravac (od 80. minuta Jagodić), Javorac, Arsić, Burgić, Bosnić (od 61. minuta Mirčić), Milutinović, Nenad (od 84. minuta Bamburać), Banović, Eskić (od 72. minuta Grahovac), Vukobratović. Trener: Zoran Dragišić.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Radnik 0 : 0 Zrinjski
Krupa 2 : 0 Željezničar
Čelik 0 : 2 Sloboda
GOŠK 1 : 3 Sarajevo
Široki Brijeg 7 : 1 Velež
Zvijezda 09 6 : 0 Mladost
Vitez 1 : 2 Borac