2 : 1

Sarajevo iščupalo bodove

02.03.2019 Administrator DC

SARAJEVO, 2. marta (FENA) - Fudbaleri Sarajeva pobijedili su ekipu Krupe s 2:1 u susretu 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici trenera Husrefa Musemića teže od očekivanog su došli do pobjede nad posljednjeplasiranim timom u ligi, iako su veći dio susreta u potpunosti dominirali. Novom pobjedom dodatno su se učvrstili na liderskoj poziciji na tabeli.

Do vodstva su domaći došli već u 4. minuti, kada je Halilović zatresao mrežu nakon lijepe akcije po desnoj strani.

Nakon postignutog pogotka činilo se da će Sarajevo do vrha napuniti mrežu gostiju. No, uprkos velikom broju prilika, od kojih je najbolju imao Handžić u 26. minuti kada je njegov udarac glavom, uz pomoć prečke, zaustavio golman Marković, mreža gostiju je mirovala.

U 36. minuti hladan tuš za domaće navijače. Nikodijević je iskoristio lošu reakciju odbrane Sarajeva i pogodio gol za izjednačenje.

Ipak, u 73. minuti Sarajeva dolazi do novog vodstva. Halilović je ubacio loptu sa lijeve strane u peterac gostiju gdje se dobro snašao Ahmetović i ispred Markovića poslao loptu u mrežu.

Krupa je u finišu imala priliku za novo izjednačenje, ali su domaći uspjeli sačuvati mrežu.