4.set
25 : 15

Radnik stao u Kakanju

30.12.2018 E.Å kulj/KakanjLive

30.12.2018. - U zaostaloj utakmici desetog kola odbojkaške Premijer lige Bosne i Hecegovine Kakanj je pred domaćom publikom savladao bijeljinski Radnik rezultatom 3:1

Kakanjci su sjajno otvorili meč i lako došli do prednosto od 2:0 nakon što su prva dva seta dobili rezultatom 25:16 i 25:15. U Trećeom setu Kakanjci su imali dvocifrenu prednost (17:7), a potom je trener Kakanjaca Almir Aganović na teren poslao mlade nade kakanjske odbojke. Gosti koriste neiskustvo mladih igrača i preokreću rezultat i slave u trećem setu rezultatom 25:23.

Treneru Kaknja, Almiru Aganoviću nije preostalo ništa više nego da na teren vrati svoje najbolje igrače. Kakanjci na tehnički timeout u trećem setu odlaze sa pet poena prendosti (12:7) i lagano dolaze do 25:15 i nove pobjede, devete u sezoni kojom su se učvrstili na drugoj poziciji sa 26 osvojenih bodova.

Nakon poraza u osmom kolu od lidera Mladosti ovo je za Kakanjce bio treći trijumf u nizu. Ekipa Almira Aganovića će ovu kalendarsku godinu završiti na drugoj poziciji sa 26 bodova, sedam manje od lidera Mladosti, odnosno četrii više od trećeplasirane ekipe Domaljevca koju će Kakanjci ugostiti u narednom kolu u kakanjskoj sportskoj dvorani.

OK KAKANJ 78 – OK RADNIK 3:1 (po setovima: 25:16, 25:15, 23:25, 25:15)

KSC Kakanj. Gledalaca: 100

Sudije: Ljiljana Jovanović (Mrkonjić Grad), Adnan Abadžija (Ilijaš). Delegat: Faruk Softić (Breza). Linijske sudije: Hajrudin Sužanj i Ermin Krivokapa (Kakanj).

OK KAKANJ 78: Nebojša Januzović, Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin vehab. Trener Almir Aganović.

OK RADNIK: Danilo Vuković, Dario Balagan, Aleksandar Đurić, Dušan Perišić, Boris Savić, Vukašin Tuzlančić, Ognjen Manojlović, Nikola Drljić, Nikola Blagojević. Trener Vladimir Miličević.