4/4
26 : 14

Krka lako pala

13.01.2019 Administrator DC

U XV kolu ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana NIS su u Beogradu savladali Krku sa 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14)

Ubedljiva pobeda Partizana u XV kolu ABA j.t.d. lige. U hali "Aleksandar Nikolić", crno-beli su savladali Krku iz Novog Mesta sa 87:55 i tako se učvrstili na poziciji koja vodi u plej of regionalnog šampionata. Utakmica je počela trojkom gostiju, ali su košarkaši Partizana brzo uzvratili i prviu četvrtinu rešili u svoju korist sa 20:11.

Do poluvremena, prednost crno-belih nije osetno rasla, da bi u drugih dvadeset minuta Parni valjak otklonio i najmanju dilemu oko pitanja pobednika, uz minutažu raspoređenu na 11 igrača.

Na konferenciji za medije nakon meča, trener Partizana NIS, Andrea Trimnkijeri je rekao:

"Bili smo dovoljno ozbiljni da igramo kako treba. Ništa fantastično, ali to nije bilo ni moguće. Najvažnije je da smo napravili posao. Imali smo dugačku rotaciju, bilo je dobrih momenata i bili smo ozbiljni u odbrani tokom cele utakmice. To nam je ključno, ako igramo dobru odbranu, igramo dobro", zaključio je šef stručnog štaba crno-belih.

Partizan NIS:N. Janković 5, Pejdž 17, Si 13p, 6sk, Marinković 3, Veličković, Pecarski 10, Zagorac 8p, 6as, Renfro 3, Janković 7, Lendejl 6, Gagić, Nikolić 15

Krka :Jančar 2, Škedelj 4, Osolnik, Bratož 5, Stipančev 3, Đepa 5, Fifolt 4, Balažič 8, Jošilo 9, Lalić 2, Lapornik 13

(Foto: Dragana Stjepanović, video: ABA j.t.d. liga / KK Partizan NIS)