55.minut'
BoÅ”ko Radović.
50.minut'
Å ut na gol
Prodor MalbaÅ”ića, Å ikanjić slabo hvata loptu u petrecu, ona se odbija, Raspudić tuče nakon toga jako pored gola.
46'
Na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci upravo je počela utakmica 15. kola mtel: I lige Republike Srpske FK Kozara (GradiÅ”ka) - FK Sutjeska (Foča) FK Kozara (GradiÅ”ka): Modić S., Veljkić S., Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., MalbaÅ”ić A., Beuk S., Gavrić N., Runić N., Batar B., Å ikanjić M., trener Žerić N., klupa: GliÅ”ić P., Petrović O., Matić B., Pepić D., Borković N., Domuzin D., Eskić S.
FK Sutjeska (Foča): Tomić N., Filipović F., Milenković U., Vladičić M., Radović B., Mojović N., Mojović O., Dačević J., Pavlović D., Pljevaljčić O., Žugić S., trener: Radanović M, klupa: Milanović A., Davidović D., Prodanović A., Ćevriz J.
10. PokuÅ”aj Lolića sa ruba Å”esnaesterca da lobuje golmana, lopta preko gola FK Kozara GradiÅ”ka sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:19 12. Prodor Bezka, upoÅ”ljava Å ikanjića, ovaj Å”utira zamalo pored stative FK Kozara GradiÅ”ka sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:19 14. Å ut MalbaÅ”ića iz trka, golman brani FK Kozara GradiÅ”ka sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:19 16 gosti su se oslobodili pritiska, dva kornera za dva minuta, ali bez opasnosti FK Kozara GradiÅ”ka sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:19 18 brza kontra Kozare, Hamzić za Å ikanjić, ovaj zamalo preko gola sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:32 28. 10 ubacuje, 17 Å”utira u Modića FK Kozara GradiÅ”ka sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:32 31. Gužva nakon kornera, lopta do Lolića koji Å”uta iskosa preko gola sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:37 37. PokuÅ”aj Å ikanjićasaruba Å”esnaesterca, zamalo pored gola sent Š”Š°Š½Š°Ń у 13:42 42. MalbaÅ”ić Å”ut preko gola

Kozara savladala Sutjesku

14.11.2020 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

U utakmici 15. kola mtel: I lige Republike Srpske, posljednjeg u jesenjem dijelu Ŕampionata, Kozara je na Gradskom stadionu u GradiŔci savladala Sutjesku iz Foča sa 3-1.

Ā

Po hladnom i maglovitom vremenu prve minute prolaze u obostranom ispoitivanju snaga. Inicijativu preuzimaju fudbaleri Kozare i prvo pokuÅ”ava Lolić sa ruba Å”esnaesterca, ali je neprecizan. U 12. minuti odličan prodor mladog Beuka koji upoÅ”ljava Å ikanjića, ali njegov Å”ut prolazi tik pored stative. PokuÅ”ava i MalbaÅ”ić, ali je neprecizan. Uspjevaju gosti da odole prvom naletu Kozarinih fudbalera, Å”to ovi koriste i u 19. minuti Hamzić u kontranapadu upoÅ”ljava Å ikanjića ali ovaj prebacuje loptu preko gola. U 28. minuti prva Å”ansa za goste, Mojović Nikola, danas ponajbolji u redovima gostiju ubacuje loptu, oÅ”tro Å”utira Pljevaljčić, ali je Modić siguran. Igra se otvoreno, Kozara napada. U 31. minuti korner za Kozaru, lopta dolazi do Å ikanjića koji Å”utira preko gola. PokuÅ”avaju Å ikanjić i MalbaÅ”ić, ali se na poluvrijeme odlazi bez promjene rezultata 0-0.

Kreće Kozara agresivno od prve minute drugog poluvremena. Odmah prodire MalbaÅ”ić, Å ikanjić slabo zahvaća loptu, odbrana Sutjeske je izbacuje do Raspudića koji Å”utira jako, ali pored gola. I dok fudbaleri Kozare pokuÅ”avaju da dođu do vođstva, Sutjeska iz brze kontre u 52. minuti postiže gol. Mojović N. ubacuje loptu u Å”esnaesterac, natrčava Radović i Sutjeska vodi sa 0-1. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala. Tek Å”to se krenulo sa centra, Lolić se stuÅ”tio u Å”esnaesterac gostiju, njegov Å”ut pokuÅ”ava da spriječi Filipović ali ga lopta pogađa u ruku i sudija Taborin pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač je Lolić i Kozara u 54. minuti dolazi do izjednačenja. Eskić koji je uÅ”ao na poluvremenu unio je živost u redove Kozare. U 55. minuti ulazi u peterac iskosa i Å”uta, ali golman Tomić izbacuje preko gola. Nakon kornera najviÅ”i u skoku je Eskić koji Å”utira glavom, ali lopta prolazi tik iznad prečke. U 63. minuti Lolić Å”utira sa ruba Å”esnaesterca, Tomić odbija, lopta dolazi do Eskića koji iskosa Å”utira, ali lopta prolazi tik pored stative. Ne prestaju fudbaleri Kozare sa napadaima, opet pokuÅ”ava Lolić, danas najbolji igrač na terenu, ali je Tomić na mjestu. Ponovo je Lolić akter Å”anse u 69. minuti nakon prodora Eskića, ali je Tomić na mjestu. Ipak , minut kasnije Å ikanjić odlično prodire, Å”alje loptu kroz Å”esnaesterac gostiju, Lolić je na pravom mjestu i postiže danas svoj drugi gol za vođstvo Kozare od 2-1. Minut kasnije pokuÅ”ava Mojović N. iz slobodonog udarca, ali Modić loptu izbacuje u korner. PokuÅ”avaju fudbaleri Sutjeske da uzvrate, Å”to koriste fudbaleri Kozare i u 87. minuti Å ikanjić kreće sam prema golu Tomića, ali ga ruÅ”i Milenković, koji dobija crveni karton i Sutjeska od 87. minuta igra sa igračem manje. PokuÅ”ava MalbaÅ”ić iz slobodnog udarca, ali je neprecizan. Pokazuje pomoćni sudija tri minuta nadoknade vremena, kada lopta dolazi do Domuzina, koji se sjurio sam prema golu Sutjeske i postiže gol za konačnih 3-1 i nova tri boda Kozare.

Ovom utakmicom zavrÅ”en je jesenji dio prvenstva u kola mtel: I ligi Republike Srpske. Prvenstvo se nastavlja u proljeće 2021. godine utakmicama 16. kola, a FK Kozara će na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci dočekati FK Zvijezdu 09 iz StaniÅ”ića.

Ipak, nema joÅ” odmora za fudbalere Kozare. Ostala je joÅ” da se odigra utakmica Ā¼ finala Kupa Republike Srpske. U srijedu 18. 11. 2020. godine Kozara će na Gradskom stadionu dočekati istog protivnika sa kojim će započeti proljetni dio prvenstva, FK Zvijezdu iz StaniÅ”ića. Utakmica počinje u 13 časova i se igra bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S., Veljkić S. (od 77. min. Petrović O.), Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., MalbaÅ”ić A. (od 89. min. Pepić D.), Beuk S. (od 46. min. Eskić S), Gavrić N. (od 84. min. Domuzin D.), Runić N., Batar B., Å ikanjić M., trener Žerić N., klupa: GliÅ”ić P., Matić B., Borković N.

FK Sutjeska (Foča):Ā Tomić N., Filipović F., Milenković U., Vladičić M., Radović B., Mojović N., Mojović O., Dačević J., Pavlović D. (od 89. min. Ćevriz J.), Pljevaljčić O., Žugić S., trener: Radanović M, klupa: Milanović A., Davidović D., Prodanović A.

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Kozara Sutjeska