1 : 3

Borac pobjedom u Brčkom preskočio ekipu Jedinstva i zavrŔio regularni dio sezone na 6.mjestu

Direktan dvoboj za 6.mjesto na tabeli Ā odigran je između banjalučkog Borca i brčanskog Jedinstva. Uoči ovog dvoboja Jedinstvo je držalo Å”estu poziciju s 23 boda, dok je Borac bio bod iza i s pobjedom u ovom dvoboju bi preskočio Jedinstvo.

Banjalučani su to i napravili svladavŔi Jedinstvo s 1-3 u setovima u dvoboju koji je bio vrlo napet i izjednačen s brojnim preokretima.

U ključnim trenucima setova ekipa Borca je bila koncentrisana i spretnija te mlada momčad Jedinstva nije imala odgovor na igru Borca i moramo reći kako je ekipa Borca zasluženo slavila u ovom dvoboju.

Jedino u drugom setu kada je Jedinstvo prelomilo i povelo s 4 poena razlike, ekipa Borca se raspala pa je Jedinstvo lako uzelo taj set, no u ostalim setovima čak i kada bi Jedinstvo stvorilo određenu prednost ekipa Borca je imala odgovor na njihovu igru i preokretala rezultat u svoju korist.

Od proÅ”log kola već je poznato kako će obje ekipe zahvaljujući ovakvom plasmanu Ā u regularnom dijelu sezone igrati Ligu za opstanak zajedno s osmoplasiranim Ljubinjem- Bankom, Modričom i Maglićem.

Ligu za prvaka činiće Mladost Brčko, Domaljevac, Bosna Sarajevo, Kakanj i Bosna Kalesija.

Liga za prvaka i Liga za ostanak počinju već sljedećeg vikenda.

MOK JEDINSTVO BRČKO- OK BORAC 1-3 (21-25, 25-18, 20-25, 20-25)