Iz slobodnog udarca gol postiže Nikola Mojović.
83.'
GreÅ”ku odbrane Kozare kaznio je Radović.
35.'
Protokol
Glavni sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) Prvi pomoćni sudija: Slobodan Marković (Bijeljina) Drugi pomoćni sudija: Radmilo Vuković (Bijeljina) Četvrti sudija: Delegat: Dragan Ćibić (Banja Luka) Ššontrolor suđenja: Dejan RadiÅ”a (Banja Luka)
Postava
MiloÅ” Pajević(G) , Lazar Zečević , Dejan Mojović , BoÅ”ko Radović , Nikola Mojović (K), Đorđe Okuka , Đorđe Milutinović , Bojan Mihajlović , Igor Ateljević , Ognjen Pljevaljčić , Nikola Danilović , DOMAĆI TIM - REZERVE Darko Krnojelac(G) , Zoran Obrenović , Ognjen Mojović , Aleksa Stajić , Dejan RaÅ”ević , Branko Sekulić , Marko Ivanović ,
Postava
Srđan Modić(G) , Savo Veljkić , Asmir Hamzić , Aleksandar MalbaÅ”ić (K), Mihajlo Savanović , Luka Đurić , Mile Kovačević , Aleksandar Popović , Drago Maksimović , DuÅ”ko Pepić , NebojÅ”a Runić , GOSTUJUĆI TIM - REZERVE Milan Krunić(G) , Mihajlo Živković , Danilo Ilić , Bane Matić , Sergej Govedarica , Luka Ljepojevic , David Kisin ,
Kasni se sa početkom utakmice. Čeka se dolazak automobila Doma zdravlja Doboj.
GreÅ”eska golmana Pajevića. Loptu u mrežu Å”alje Savanović.
Predivan pogodak Nikole Mojovicća. Uposlio ga je Dejan Mojović, a on iz okreta petom pogodio desni ugao gola Kozare
Crveni karton
Ognjen Mojović asistirao za Radovića.
Gol Stajića.

Petarda Kozari

30.04.2022 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

U Foči je danas odigrana utakmic 26 kola mtel: I lige Republike Srpske u kojoj je domaća Sutjeska nanijela težak poraz Kozari savladavši je sa 5-1.

Utakmica je kasnila sa početkom nekoliko minuta dok se na stadionu Sutjeske nisu pojavila kola hitne pomoći. Domaćin je agilniji na početku i prijeti preko Mojović Nikole i Zečevića, ali odbrana Kozare otklanja sve opasnosti. U 28. minuti Danilović upošljava Radovića koji šalje loptu iza leđa Modića i Sutjeska vodi sa 1-0. Ne predaju se fudbaleri Kozare, i već u sljedećem napadu nakon kornera Runić odlično šutira glavom, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Pokušava i Radović, ali je Modić siguran. U 37. minuti lopta loše odbija loptu golman domaćih Pajević, ona  dolazi do Savanovića, koji šutira sa ivice šesnaesterca i rezultat u Foči je izjednačen.

Otvorena i dinamična utakmica nastavlja se i u drugom poluvremenu. Najprije Mojović pokušava, ali Runić sprečava loptu da uđe u gol. U 50. minuti šutira Savanović, ali bez uspjeha. U 66. minuti Mojović Dejan upošljava Mojović Nikolu koji ponovo dovodi domaćina u vođstvo od 2-1. Pokušava Kozara da uzvrati, najprije šansu propušta Maksimović , a malo zatim i Govedarica. U 76. minuti Modić istrčava izvan šesnaest i sudara se sa protivničkim igračem, te mu sudija Mirić pokazuje crveni karton. Umjesto njega na golu Kozare debituje mladi golman Krunić, koji nema vremena ni da se zagrije, te odmah nakon slobodnog udarca mora da vadi loptu iz mreže. Drugi gol na utakmici postiže Mojović Nikola. Vješto koriste igrača više domaći i u posljednja tri minuta postižu još dva gola. Najprije Radović svoj drugi u 87. minuti, a onda i Stajić postavlja konačni rezultat u 89. minuti.

Ostala su još četri kola u mtel: I ligi Republike Srpske. Sljedeće subote 7. 5. 2022. godine igraju se utakmice 27. kola, a fudbaleri Kozare će na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci dočekati Ljubić iz Prnjavora. Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta.

FK Sutjeska (Foča): Pajević M., Zečević L., Mojović D. (od 82. min. Sekulić B.), Radović B., Mojović N. (od 82. Stajić A.), Okuka Đ. (od 66. min. Rašević D.), Milutinović Đ. (od 86. min. Obrenović Z.), Mihajlović B., Ateljević I., Pljevaljčić O. (od 82. min. Mojović O.),  Danilović N., trener: klupa: Krnojelac D., Ivanović M.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Veljkić S. (od 52. min. Živković M.), Hamzić A. (od 73. min. Matić B.), Malbašić A., Savanović M., Đurić L. (od 46. min. Govedarica S. (od 78. min. Krunić M.)), Kovačević M., Popović A., Maksimović D., Pepić D.,  Runić N., trener Žerić N., klupa: Ilić D., Ljepojević L., Kisin D.