Gradiška na meč lopti

04.04.2022 Administrator DC

U finalnoj seriji doigravanja 1.ŽLRS košarkašice Kozare savladale su ŽKK Ušće i tako preokrenule na 2-1 u pobjedama. Gošće iz Gradiške slavile su rezultatom 60:43 (9:19, 14:11, 8:17, 12:13) i došle na korak od osvajanja šampionata.

Kozara je u trećoj utakmici bila mnogo bolji rival, i prije svega timskom igrom i snažnom odbranom, stvorila razliku gotovo od prvog minuta koju do kraja nije ispuštala. Raspoložena Ilijana Protić koja je dominirala u ekipi Ušća (15 poena i čak 19 skokova) nije imala adekvatnu podršku saigračica kako bi napravile rezultatski priključak u posljednjoj četvrtini.

U ekipi Kozare istakle su se Slobodanka Škrbić i Zvjezdana Gagić, obje sa po 15 poena i 8 skokova, dok su Marija Nežić i Nikolina Kuruzović postigle 11 odnosno 10 koševa.

Utakmica je igrana u subotu u prilično popunjenoj dvorani "Obilićevo" u Banjoj Luci, a serija se sada seli u Gradišku gdje će domaće igračice imati meč loptu za titulu.