Dinamo osigurao plej of, Split ubjedljiv protiv Neretve

Split vs Neretva Metković

Fudbalerke Dinama iz Zagreba ostvarile su jako važnu pobjedu u 12. kolu Prve ženske lige Hrvatske, na gostovaju kod Viktorije u Slavonskom Brodu rezultatom 0:11. Bile su gošće blagi favoriti na ovom susretu, te su na kraju upisali sigurnu pobjedu koja im je donijela matematički mjesto u plej ofu dva kola prije kraja regularnog dijela prvenstva.

Zagrebčanke su za prvih 20. minuta utakmice imale četiri gola prednosti golovima Sare Skenderović, Lee Zdunić i Patricije Crkvenčić, a do kraja prvog poluvremena tri gola dodale su: Ana Bartolović, Ivana Stanić i het trik je upisala Sara Skenderović.

Dinamo je u drugo poluvrijeme takođe ušao agresivno i do kraja utakmice postigao četiri pogotka, te upisao vrijedan trijumf.  Viktorija se i dalje nalazi na šestom mjestu sa devet osvojenih bodova, te joj slijedi grčevita borba za opstanak u društvu najboljih, dok je Dinamo na sigurnom trećem mjestu sa 24 boda.

Split je u 12. kolu na svom stadionu ostvario sigurnu i očekivanu pobjedu protiv ekipe Neretve iz Metkovića. Izabranice Božidara Miletića su u prvih petnaest minuta riješile pitanje pobjednika sa četiri postignuta gola, a do poluvremena Kešina je osam puta vadila loptu iz svoje mreže.

Splićanke su u drugom dijelu dodale gas i zatresle još pet puta mrežu Neretve. Ovim trijumfom Split je ostao i dalje da diše za vratom Osijeku, koji tek sutra treba da odigra svoju utakmicu protiv Agrama na domaćem terenu.

Viktorija 3 : 0 Katarina Zrinski
Dinamo 7 : 0 Neretva
Lepoglava 0 : 10 Agram
Split 2 : 1 Osijek