Druga najmlađa igračica u istoriji Neretve oduševila pristalice Metkovića i porazila Lepoglavu

Stadion Iza Vage

Fudbalerke Neretve iz Metkovića ostvarile su veoma važnu pobjedu na domaćem terenu u okviru 13. kola Prve ženske lige Hrvatske, pošto su savladale posljednjeplasiranu ekipu Lepoglavu ubjedljivim rezultatom 4:0.

Neretva je imala puno problema sa povredama, a brojne izostanke iskoristila je 15-godišnja Lorena Ljubica Bulum napadačica koju je trener Duško Mijoč stavio da igra u početnih jedanaest.

Lorena je postala druga najmlađa igračica u istoriji kluba koja je zaigrala jednu fudbalsku utakmicu, sa 15 godina, 6 mjeseci i 23 dana. Mlađa od nje bila je samo Veronika Terzić, još davne 2015. godine, kada je debitovala sa samo 14. godina za prvi tim Neretve.

Mlada fudbalerka postigla je het trik i oduševila sve navijače Neretve. Prvi pogodak u 36. minuti, dok je u nastavku mrežu tresla u 54. i 74. minuti. Jedan pogodak za ekipu iz Metkovića dodala je Laura Šušak početkom utakmice iz kaznenog udarca.

Neretva će nakon ovog kola biti na četvrtom mjestu sa 16 osvojenih bodova. U posljednjem 14. kolu regularnog dijela prvenstva izabranice Duška Mijoča će gostovati u Zagrebu, gdje će snage odmjeriti protiv domaćeg Dinama.

Neretva Metković - Lepoglava 4:0 (2:0)
Stadion: Iza Vage.