Novi trijumf Leotara

U 21. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" slavio protiv RK "Konjuh" iz Živinica 29:24 (16:12). Ovom pobjedom Trebinjci se nalaze na diobi od šestog do osmog mjesta sa 25 bodova.

Gosti su poveli sa 2:3 u osmom minutu, ali u 21. minutu semafor je pokazivao plus četiri za domaćina 10:6. Leotar je do kraja poluvremena imao i plus pet 14:9 i 15:10, ali se na odmor otišlo sa 16:12.

Domaćin odlično počinje drugih 30. minuta tako da prednost polako raste na šest golova, a u dva navrata bilo je i sedam - 22:15 i 23:16, da bi gosti u 51. minutu došli do 25:21. Ipak, domaćin ponovo skuplja snagu i serijom od 4:0 koja je trajala od 53 do 57. ninuta dolazi i na plus osam 29:21.

Do kraja utakmice gosti smanjuju rezultat na 29:24.

Večeras su svi igrači dali sve od sebe, ali Tomić sa 14 golova bio je nerješiva enigma za goste kao i golman Sidiković koji je imao 10 odbrana kada je najviše trebalo i kad se lomio rezultat, a kod gostiju Smajić je postigao 8 golova.

Nakon utakmice ozareno lice trenera Darka Tavrića govorilo je više od samih lijepih riječi na račun svojih igrača.

"Za rođendan nisam mogao da dobijem ljepši poklon od mojih igrača. Podarili su mi fantastičnu pobjedu i sav dogovor iz svlačionice su ispunili. Nemam riječi da im se zahvalim jer su se borili do posljednjeg atoma snage, uzeli smo dva boda. Igrači su pokazali da se ozbiljno možemo boriti za gornji dio tabele", istakao je Tavrić.

Narednog vikenda Leotar putuje u Brčko gdje ga dočekuje RK "Lokomotiva".

Sudijski par: Vesna Balvan (Banja Luka) i Tatjana Praštalo (Banja Luka). Isključenja: Leotar (2x4), a Konjuh (2X4). Delegat: Mladen Rajić (Mostar). Sedmerci: Leotar 4 (4), Konjuh 2 (1).

RK "Leotar": Savović, Veraja, Parežanin, Milojević 4, Ninković 1, Omerović, Tomić 14, Ratković, Stojanović, Grk, V. Kovač, Smajilbegović 3, Inić 3, Ivanović 1, Šešlija, Komnenović 3. Trener: Darko Tavrić.

RK "Konjuh": Bečić, Knezović, Ametović 2, Grujić 3, Modrić 2, Jelić, Dautović 3, Smajić 8, Pašalić 1, Memić 3, Klopić 2, Hamzić, Djana, Kamberović. Trener: Jasenko Omerefendić.

Izvor:trebinjelive.info

Leotar 29 : 24 Konjuh
Maglaj 39 : 24 Lokomotiva
Derventa 20 : 33 Izviđač
Gračanica 26 : 22 Sloga (GV - U)
Vogošća 29 : 26 Borac M:TEL