Voler promašio šut za produžetak

Košarkaši Igokee doživjeli su šesti poraz u ABA ligi. Igokea je poražena na gostovanju kod SC Derbija sa 93-90.

Od samoga starta bio je ovo jedan veoma efikasan meč. Imala je Igokea i pet poena prednosti u prvom periodu ali nakon deset minuta igre bilo je 24-24. U drugom periodu, Derbi je imao prednost. Međutim, Igokea je uspjela povesti 44-41. Lošom završnicom prvog poluvremena, gostujuća ekipa dozvolila je Derbiju preokret i da na odmor ode sa vodstvom 50-44.

U nastavku, razigrao se Markel Starks. Pa i pored njegove sjajne igre, Derbi je odbijao nalete Igokee. Igokea je čak došla i do vodstva ali je Derbi sa poenom prednosti ušao u poslednji period. Igokea bolje otvara poslednji period te dolazi do četiri poena prednosti. Derbi uzvraća i dolazi do preokreta. Na deset sekundi do kraja, Megi je pogodio bacanja za 93-90. Igokea je imala poslednji napad ali je Voler promašio trojku za produžetak.

Kenan Kamenjaš vodio je Derbi do pobjede sa 26 poena dok je Igokeu predvodio Starks sa 20 poena i devet asistencija.