Slavlje domaćina

U poslednjem susretu jučerašnjeg prvoligaškog programa na Gradskom stadionu u Foči, pred 800 ljubitelja fudbala, domaća Sutjeska pobedila je Podrinje iz Janje rezultatom 2:1.

Povela je Sutjeska u 10. minutu, slobodan udarac izveo je Nikola Mojović iskosa sa leve strane, u kaznenom prostoru gostiju pronašao je Igora Ateljevića koji je glavom zatresao mrežu Rus Ilia Gučmazov. Bio je to rezultat prvog poluvremena u kojem je domaćin bio konkretniji i bolji rival.

Podrinje je izjednačilo u 54. minutu, mladi danijel Erić je iskoristio grešku domaće odbrane i poslao loptu u mrežu Sutjeske. Samo dva minuta kasnije izabranici trenera Miljana Radanovića ponovo su poveli, a ubacivanje Nikole Mojovića sa desne strane na najbolji način je iskoristio Boško Radović. Gosti su od 60. minuta igrali sa čovekom manje u polju jer je drugi žuti karton zaradio Adel Alić.

Sutjeska – Podrinje (J)        2:1 (1:0)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 800. Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Sarajevo) 7,5. Strelci: Ateljević u 10. i Radović u 56. minutu za Sutjesku, a Erić u 54. minutu za Podrinje (J). Žuti kartoni: Arbinja, Pljevaljčić (Sutjeska). Crveni karton: Adel Alić (Podrinje) u 60. minutu.

SUTJESKA: Pajević 7, Rašević 7, Radović 7,5 (od 90+2. Sekulić -), N. Mojović 7,5, Milutinović 7, Mihajlović 7, Ateljević 7,5, Pljevaljčić 7 (od 70. Stajić -), Danilović 7, Arbinja 7 (od 70. Okuka -), O. Mojović 7 (od 70. Obrenović -).

PODRINjE (J): Gučmazov 6,5, Račanović 6,5, Bradarić 6,5, Bokić 7, Alić 6,5, Nasufović 6 (od 46. Maletić 6), Novak 6,5, Ristić 6,5, Perković 6,5, Erić 7, Blagojević 6 (od 50. Karijašević 6,5).

Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska).

Drina 3 : 2 Ljubić
Sutjeska 2 : 1 Podrinje
Omarska 0 : 2 Borac
Zvijezda 09 6 : 0 Modriča Alfa
Sloboda 3 : 0 Budućnost