Mostarski remi

Fudbaleri Zrinjskog i Veleža podijelili su po bod u 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši 1:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekih dobrih akcija i jedne i druge ekipe, ali bez konkretnije završnice, prvo veliko uzbuđenje imamo u 15. minuti utakmice kada su skočili svi na klupi Veleža. Arman Džanković je dobio loptu i krenuo ka golu Čondrića, ali ga ruši Hrvoje Barišić. Svi su tražili crveni karton za defanzivca Zrinjskog, ali tako nije mislio Haris Kaljanac, te je uz buru nezadovoljstva gostiju pokazao žuti karton štoperu Plemića.

U narednom napadu Zrinjski je u šansi, konkretnije Nemanja Bilbija. Slaviša Bogdanović reaguje na najbolji način.

U 22. minuti kolosalna prilika za Velež, najbolja na utakmici. Arman Džanković je oduzeo loptu Hrvoju Barišiću, krenuo sam na Čondrića, ali šutirao pored gola i istakao svoju kandidaturu za promašaj ove sezone.

Nakon toga Zrinjski ima priliku iz slobodnog udarca. Bašić je odlično šutirao sa nekih tridesetak metara od gola, a Bogdanović krajnjim naporom izbacio u korner.

Drugo poluvrijeme donijelo je dvije velike greške, na po obje strane, koje su rezultovale crvenim kartonom i golom. Prvo u 58. minuti Igor Savić vuče za dres Nemanju Anđušića u trenutku kada je lopta bila daleko od njih, kod Demira Pece na lijevoj strani, a Haris Kaljanac pokazuje drugi žuti karton veznjaku Zrinjskog.

Ipak, četiri minute kasnije Zrinjski i sa igračem manje dolazi do gola. Počastio ih je Slaviša Bogdanović. Golman Veleža je oklijevao, a onda pogodio Nemanju Bilbiju, a kapiten Zrinjskog stiže do svog novog gola i nastavlja ka rekordu.

Feđa Dudić je u igru ubacio Brandaa u namjeri da stigne do gola, a on mu je uzvratio u 68. minuti. Nemanja Anđušić je povukao loptu, poslao loptu u pravi trenutak, taman da ne bude ofsajd, a Brandao šalje loptu iza leđa Čondrića za 1:1.

Ispostaviće se da je to bio i posljednji pogodak na meču, do kraja je ostalo 1:1, pa su mostarski rivali osvojili po bod u posljednjem derbiju ove sezone.

Radnik 1 : 3 Leotar
Rudar Prijedor 0 : 0 Posušje
Zrinjski 1 : 1 Velež
Tuzla City 4 : 1 Sloboda
Borac 1 : 1 Široki Brijeg
Sarajevo 1 : 1 Željezničar