Rogatica ubjedljva u komšijskom derbiju

Derbi 10. kola Prve lige Republike Srpske između Rogatice i Sokoca pripao je domaćoj ekipi 76:52.

U odlično ispunjenoj rogatičkoj dvorani, domaći tim je igrao nadahnuto od početka. Gosti su poveli na samom startu utakmice, 4:0, kada i ostavljaju Rogatičane bez poena tri minute, ali potom i Sokolac upada u crnu rupu i za sedam i po minuta postižu još samo četiri poena. Rogatica to okreće i kada su poveli 5:4, više prednost nisu ispuštali do samog kraja. Serijom 8:0 na samom kraju četvrtine odlaze i na dvocifrenu razliku, 18:8.

U drugoj četvrtini mnogo bolje izdanje Sokoca i uspjevaju da smanje na svega dva poena razlike i u drugo poluvrijeme ulaze sa -2, 33:31 za Rogaticu.

Treća dionica poptuno pripada domaćoj ekipi koja izgleda jako dobro, dobija taj period igre sa +12, 22:10 i sa 14 razlike ulaze u posljednju četvrtinu gdje uspjevaju da povećaju prednost i slave na kraju ubjedljiv trijumf.

Najefikasniji u Rogatici bili su Luka Radmilović i Nikola Pilindavić sa po 14 poena, dok je kapiten Nemanja Okiljević upisao double-double učinak od 10 poena i 12 skokova. Kod Sokoca, Dejan Kokoruš sa 18 poena i Miroslav Kovač sa 16 bili su jedini dvocifreni.

ROGATICA - SOKOLAC 76:52 ( 18:8, 15:23, 22:10, 21:11)