Maestralni Tulendić predvodio Slogu do pobjede

Rukometaši Sloge su na zatvaranju jesenjeg dijela sezone na svom terenu lako izašli na kraj sa Iskrom iz Bugojna, slavili su pobjedu rezultatom 40:32. Maestralan je bio Bojan Tulendić koji je koristio svoju brzinu postigao je 11 golova. Sloga je igrala lepršavo, nadahnuto i efikasno. Imali su dosta kontri i polukontri i laganih golova.
Gosti u ovom meču mogu samo da se pohvale početnim vođstvom od 1:0 i to je bilo sve s njihve strane. Dobojski tim serijom 3:0 odlazi na plus dva 3:1. Prednost Dobojlija rasla je iz minuta u minut. Bugojanci su u 18.minutu prišli na minus jedan 11:12. Pet minuta prije odlaska na odmor Sloga dolazi do šest golova viška 19:13. Na poluvrijeme Sloga odlazi sa prednošću i rezultatom 23:17.
U 33.minutu izabranici Miljana Stanića dolaze do osam golova preimućstva 26:18. Tekao je 46.minut Sloga dolazi do dvocifrene razlike 33:23. Sloga nije stajala povećala je rezultat 35:24 (47.minut). Do kraja utakmice strateg domaćih Miljan Stanić dao je priliku svim igračima sa klupe. Gost su do kraja samo uspjeli smanjiti rezultat. Na kraju ubjedljiva pobjeda Sloge 40:32.
Kao što smo već rekli Slogu je do pobjede vodio ubojiti Bojan Tulendić sa 11 golova, sedam golova je postigao Dušan Miličević, a šest Vladan Đurđević. Kod gostiju najefikasniji su bili Jovan Todorović sa 8 i Lazar Janković sa sedam golova.

SLOGA - ISKRA 40:32 (23:17)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 70. Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 5(5), Iskra 5(3). Isključenja: Sloga 16, Iskra 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (8 odbrana), Blagojević, Stojanović 1, Đurđević 6(2), Stanković 4, Marković, Tulendić 11(2), Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 2, Simić 1(1), Ristić 4, Miličević 7, Maričić 3, Dejanović, Đurić, Bajović(3 odbrane, sedmerac). Trener: Miljan Stanić.

ISKRA: Perić, Kondić 3, Šišić 1, Bostan 3, Kos, Ljutić 5, Letica, Seferović 2, Stojanoski (9 odbrana), Janković 7, Petrović, Todorović 8(3), Halilović (3 odbrane), Purić 2, Kežić 1. Trener: Amir Šahman.
Igrač utakmice: Bojan Tulendić (Sloga)

Hercegovina : Borac M:TEL
Vogošća : Leotar
Maglaj : Gračanica
Konjuh : Čapljina
Sloboda : Izviđač
Sloga : Goražde