Sloga i Leotar remizirali

Sloga nije uspjela da savlada Leotar i sebi olakša bitke za opstanak, odigravši neriješenim rezultatom 1:1. Sloga sada ima 31 bod a Leotar 28. Mnogo drugačije je Sloga izgledala u drugom dijelu u odnosu na prvo i to su iskoristili gosti i osvojili važan bod.

U prvih 12 minuta Uglješa Stevanović u dva navrata imao je odlične napade, hitao je ka golu gostiju ali nije bilo učinkovite završnice. A u 13.minutu u gužvi u ksznenom prostoru gostiju najbolje se snalazi Miloš Nikolić i prelijepim golom polumakazicama dovodi Slogu Meridian u vođstvo 1:0. U 30.minutu fenomenalan šut kao iz topa Obrada Starčevića završsva na mjestu gdje se spajaju prečka i stativa. U 45.minutu umalo izjednačenje udarac Mahira Karića iz izgledne pozicije otišao je preko gola.

Neprepoznatljiva igra Sloge u drugom poluvremenu. Trebinjci su u potpunostti preuzeli inicijativu. To su krunisali u  80.minutu akcijom dvojice imenjaka i ujedno rezervista, Miloš Stanojević je centrirao a glavom mrežu Sloge pogodio je Miloš Aćimović za poravnanje rezultata 1:1.

U 90.minutu krenula je kontra Sloge Mihajlović je hitao ka golu uputio šut ali lopta je otišla pored gola. U sudijskoj nadoknadi Tahrić je tutnjao kao brzi voz u kaznenom prostoru, ali u posljednjem trenutku odbrana Sloge izbija loptu u polje. A onda u posljednjim sekundama velika prilika za Dobojlije, u odličnoj situaciji bio je Dimitrije Zajić ali njegov udarac uspio je odbraniti Puletić.

Sloga u narednom kolu gostuje takođe konkurentu Tuzla sitiju, na drugoj strani Leotar ponovo ide u goste na noge posušju koji se takođe grčevito bori.

SLOGA MERIDIAN - LEOTAR  1:1(1:0)

Strijelci: 1:0 Nikolić u 13, 1:1 Aćimović u 80. Stadion: "Luke". Gledalaca: 1 200. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Pomoćnici: Emir Zahiragić (Sarajevo) i Sreten Udovičić (Prijedor). Kontrolor suđenja: Momir Širko (Banja Luka). Delegat: Siniša Stojčić (Laktaši). Žuti kartoni: Stevanović (Sloga Meridian), Handžić, Tahrić, Đajić, Milić, (Leotar),

SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić, Nikolić, Popara (od 85. Đorić), Stevanović (od 67. Zajić), Krstovski, Starčević (od 46.minuta Mihajlović), Bilal (od 67. Čolić), Ristić, Baštić, Milanović. Trener: Vlado Jagodić.

LEOTAR: Puletić, Karić, Čubrilo, Milić, Handžić, Šipovac (od,60 Stojković), Đajić (68. Stanojević), Đuderija (od 46.minuta Tahrić), Cmiljanović, Čavić(od 79. Spaić), Milaković (od60. Aćimović). Trener: Marko Maksimović.

Sloga 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK 1 : 2 Željezničar
Tuzla City : Igman